فرمانداری اردستان
خانه
1397/12/09 معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور:
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور: ساخت حدود 110هزار واحد مسکونی خلاف در روستاهای کشور

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: ساخت حدود 110هزار واحد مسکونی خلاف در روستاهای کشور گزارش شده است اما برخوردی صورت نگرفته است.

محمد رضا شاملو در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستاهای اردستان در محل سالن جلسات فرمانداری با بیان اینکه بنیاد مسکن الزام به تهیه طرح هادی روستاهای بالای 20 خانوار است اظهار داشت: تهیه طرح هادی برای روستاهای زیر 20 خانوار جزو تکلیف و وظایف بنیاد مسکن نیست با این حال در صورت اختصاص اعتبار از سوی کمیته برنامه ریزی شهرستان، بنیاد مسکن تهیه طرح هادی برای روستاهای زیر 20 خانوار را نیز در برنامه قرار خواهد داد.

وی با بیان اینکه 8500روستای بالای 20 خانوار در کشور وجود دارد که دوره 10 ساله طرح هادی آنها به اتمام رسیده و نیازمند بازنگری در طرح هادی هستند افزود: بازنگری در طرح هادی این تعداد روستا نیازمند 700میلیارد تومان اعتبار می باشد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه اکثر روستاهای اردستان دارای مسکن زیاد و تعداد خانوار کم ثبت شده می باشند که این موضوع در کمتر جایی از کشور مشاهده می شود گفت: تهیه طرح های هادی بر اساس شرح خدمات و جمعیت روستاها صورت می گیرد.

شاملو با بیان اینکه در تهیه طرح های هادی هر میزان محدوده وسیع گرفته شود به نفع روستائیان است و مانع از تخلف ساخت وساز می شود افزود: در حال حاضر ساخت حدود 110هزار واحد مسکونی خلاف در روستاهای کشور گزارش شده است اما برخوردی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه در تهیه طرح های هادی نظرات فرمانداران، بخشداران، شورا و دهیاری گرفته می شود تصریح کرد: برای 60 روستای بالای 20 خانوار و 15 روستای زیر 20 خانوار اردستان طرح هادی تهیه شده است و روستاهایی که نیازمند بازنگری در طرح هادی هستند با اولویت بندی مشخص شوند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه در صورت اختصاص مبلغ 10 میلیارد تومان اعتبار در اختیار نماینده مردم اردستان در مجلس برای بنیاد مسکن، بنیاد مسکن نیز به همین میزان اعتبار در نظر خواهد گرفت افزود: همچنین معادل ریالی 2میلیارد تومان قیر نیز برای روستاهای اردستان اختصاص داده خواهد شد.

شاملو با بیان اینکه در کارگروه ملی 6 روستای اردستان به عنوان روستای هدف گردشگری پیشنهاد شده است خاطرنشان کرد: از محل فروش زمین در روستاها 30 درصد از مبلغ برای خدمات و کارهای حقوقی و 70 درصد برای خود ان روستا هزنیه خواهد شد.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن نگاه انتفاعی به زمین در روستاها ندارد و 25 درصد زیر قیمت کارشناسی روز برای فروش زمین در روستاها در نظر گرفته خواهد شد افزود: سازمان بازرسی تا کنون به این مسئله دوبار ایراد گرفته و از بنیاد مسکن به دیوان عدالت اداری شکایت داشته که در نهایت نظر بنیاد مسکن پذیرفته شده است.

 معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه بنیاد مسکن محدودیتی در جهت پرداخت وام های نوسازی نخواهد داشت گفت: مسئله تفکیک در روستاها با معاون عمرانی وزیر کشور بررسی و در حال انعقاد تفاهم نامه برای کل کشور می باشیم تا مسئله حل شود.

در ادامه این جلسه نماینده مردم شهرستان اردستان در مجلس با بیان اینکه بیشترین مشکلات مردم در روستاها به حوزه بنیاد مسکن مربوط می باشد اظهار داشت: در سال آینده 100میلیارد ریال در اختیار نماینده گذاشته می شود که تمام ان را به حوزه بنیاد مسکن اختصاص خواهیم داد.

حجت الاسلام و السملین سید صادق طباطبائی نژاد با بیان اینکه شهرستان اردستان بیشترین تعداد آبادی و روستا را بعد از شهرستان اصفهان دارد افزود: شهرستان اردستان دارای 163روستای دارای سکنه می باشد که از این تعداد 75روستا دارای طرح هادی می باشد.

وی با بیان اینکه قیمت گذاری زمین در روستاها بدرستی صورت نمی گیرد خواستار اصلاح وبازبینی در طرح هادی و الحاق زمین بیشتر به روستاهای اردستان شد و گفت: بهسازی معابر روستایی و جدول کشی نیز باید در دستور کار قرار بگیرد.

45
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal