فرمانداری اردستان
خانه
1397/10/18 فرماندار اردستان:
فرماندار اردستان: باید از فضای مجازی به شیوه های درست در راستای منافع مختلف خود بهره ببریم.

فرماندار اردستان گفت: بعضی افراد از این فضای مجازی در راستای منافع اقتصادی بهره می برند و برخی با پشتیبانی فضای مجازی بهره وری ملی را در کشور خود افزایش می دهند، ما هم اختیار داریم تا از این پدیده به شیوه های درست در راستای منافع مختلف خود بهره ببریم.

حمید رضا تاملی در جلسه شورای فرهنگ و عمومی اردستان اظهار داشت: فضای مجازی به عنوان یک پدیده توانسته در سراسر دنیا جوانان را تحت الشعاع قرار دهد و ما هم باید با آن کنار آمده و همچون تمام کشورها به دنبال احیای منافع ملی خود باشیم.

وی افزود: فضای مجازی امروز همچون همه پدیده ها دارای معایب و حسن هایی است و قطعا دشمنان هم از آن استفاده خود را می برند

فرماندار اردستان گفت: مردم برای بسیاری از سوالاتی که در فضای حقیقی به آن پاسخ داده نمی شود در فضای مجازی به دنبال پاسخ می گردند و این نکته ای است که نباید از آن غافل باشیم.

وی با بیان اینکه زمانی از تحولات فضای مجازی در کشور احساس خطر کردیم که نگران کاهش سرمایه های اجتماعی کشور بودیم، بیان داشت: قرار نیست فقط متولیان حوزه فرهنگ و اصحابی که با حوزه فناوری اطلاعات درگیر هستند به دنبال رفع عوارض فضای مجازی باشند، عملکرد خیلی از ما مدیران دولتی موجب شده تا دشمنان جواب آن را به صورت کاذب در فضای مجازی عنوان کنند.

تاملی افزود: باید به هر میزانی که بتوانیم با شناسایی دقیق مطالبات بحق مردم، این موارد را از دولت و حاکمیت در فضای حقیقی دنبال کنیم تا به این شکل مراجعه مردم به فضای مجازی برای یافتن سوالات خود کاهش پیدا کند.

فرماندار اردستان گفت: سالها با ترویج مبانی دینی، مذهبی و ایجاد کانون های فرهنگی سرمایه گذاری هایی را انجام دادیم اما مقوله ای بنام فضای مجازی به تدریج ممکن است همه این سرمایه ها را از میان بردارد و بر این اساس ما هم باید به همان اندازه قوی شده و با این پدیده مقابله کنیم.

وی ابراز داشت: مسائل حوزه اخلاقی یکی از موضوعاتی است که مردم برای دریافت پاسخ سوالهای خود در ارتباط با آن به فضای مجازی مراجعه می کنند، بر این اساس با کارشناسی های لازم باید برای این مطالبه ها جواب داشته باشیم.

تاملی ابراز داشت: مصون سازی فضای مجازی در سطح کلان و کشوری با اعمال قانونهای مختلف باید انجام شود.

فرماندار اردستان برگزاری آموزش در شهرستان اردستان در خصوص آسیب های فضای مجازی را مناسب دانست و افزود: برای خنثی سازی این فضا ضریب انتشار بهره بردار مهم است و با توجه به اینکه ما کشوری با هزاران سال قدمت و فرهنگ بسیار غنی در حوزه تاریخی و تمدنی جهان هستیم به یقین می توانیم از همین بستر، مشکلات و آسیب های فضای مجازی را رفع کنیم.

23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal