فرمانداری اردستان
خانه
1396/11/17 طرح آبرسانی به 19روستای برزاوند اردستان کلنگ زنی خواهد شد
طرح آبرسانی به 19روستای برزاوند اردستان کلنگ زنی خواهد شد

آقای قرائتی در مراسم بهره برداری از دو طرح آبرسانی روستایی اردستان اظهار، کرد: آبرسانی به روستای چاه ریسه و خواصه تراش، شامل احداث یک باب مخزن بتنی به حجم 50مترمکعب و احداث ایستگاه پمپاژ و اجرای خط انتقال به طول 11کیلومتر بوده است.

وی افزود: دو طرح آب رسانی روستایی که امروز افتتاح شده باصرف اعتباری بالغ بر 16میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

مدیرعامل آبفا روستایی استان اصفهان گفت: بخشی از این طرح با صرف اعتباری بالغ بر 10میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی تامین شده که با اجرای آن 75 خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار شده اند.

قرائتی با بیان اینکه طرح تعویض شبکه آب روستایی ظفرقند به طول هفت کیلومتر انجام شده است، تصریح کرد: تعویض 320 انشعاب مشترکان با صرف اعتباری بالغ بر شش میلیارد ریال انجام شده است.

وی تاکید کرد: همزمان با دهه فجر 18 طرح آب رسانی در سطح روستاهای استان اصفهان با صرف اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل آبفا روستایی استان اصفهان خاطرنشان کرد: طرح آبرسانی بزرگ به منطقه برزاوند اردستان با هدف تأمین آب پایدار برای 19 روستا با جمعیتی بالغ بر پنج هزار نفر در ماههای آینده کلنگ زنی خواهد شد.

قرائتی تصریح کرد: طرح آبرسانی سیار با توجه به استمرار خشکسالی در استان اصفهان همچنان ادامه دارد و در حال حاضر برای270 روستای استان با حجم 600متر مکعب آب رسانی انجام می شود که نسبت به تابستان حجم آن یک سوم شده است.

تامین آب برای روستاهای شهرستان اردستان از54 حلقه چاه، چشمه ، قنات و شبکه آبرسانی اصفهان به اردستان صورت می گیرد وشبکه آبرسانی روستایی شهرستان شامل 440 کیلومتر شبکه توزیع و 230 کیلومتر خطوط انتقال است.
تعداد بازدید: 33
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal