فرمانداری اردستان
خانه
1396/10/04 فرماندار اردستان :فرهنگ ایران اسلامی از پشتوانه های قوی در موضوع سبک زندگی برخوردار است
فرماندار اردستان :فرهنگ ایران اسلامی از پشتوانه های قوی در موضوع سبک زندگی برخوردار است فرماندار اردستان گفت: کمتر کشوری در جهان پشتوانه فرهنگی ایران را دارا است، شاید کشورهایی زودتر از ایران اسلام را پذیرفته اند اما ایران تاثیر گذار ترین کشور بوده است.

آقای غیور در جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی در فرمانداری اظهار کرد: ایران از یک فرهنگ و تمدن غنی در تمام موضوعات برخوردار است.

وی افزود: بخشی از ترویج زندگی ایرانی اسلامی به تاریخ و تمدن ایرانی برمی گردد که از تمدن های اصیل و پابرجا در جهان است.

 

فرماندار اردستان گفت: ما معتقدیم کشور ایران دارای فرهنگی غنی از گذشته بوده و از یک پشتوانه قوی به نام اسلام برخوردار بوده و هم اکنون هم برخوردار است.

آقای غیور با بیان اینکه در مقایسه ایران با کشورهای دیگرجایی را پیدا نمی کنیم که چنین خصوصیات ارزشمندی را دارا باشد، تصریح کرد: کشور ایران در تالیفات کسانی که محقق هستند و نوشته آنها را ورق می زنیم در صدر تاریخ قرار دارد.

وی تاکید کرد: کمتر کشوری در جهان این چنین پشتوانه ای را داشته و تاثیر گذار بوده است، شاید کشورهایی زودتر از ایران اسلام راپذیرفته اند اما ایران تاثیر گذار ترین کشور بوده است.

 

فرماندار اردستان خاطرنشان کرد: الان با یک افت شدیدی در خصوص سبک زندگی اسلامی روبرو شده ایم که باید علت کار را جستجو کنیم که چرا چنین اتفاقی رخ داده است وتوجه نکردن به همان معیارهای ایرانی اسلامی موجب شده تا مقام معظم رهبری نیز در این خصوص تاکیداتی را داشته باشند.

ایشان  تصریح کرد: لذا باید به دنبال این چرایی باشیم و به اصالت فرهنگ ایرانی اسلامی که از پشتوانه های قوی در موضوع سبک زندگی است رجوع کرده و فرهنگی که قرار است در یک جامعه فرهنگ و زندگی مدرن و نو گرا تثبیت شود، اولین اتفاق آن استفاده از فرهنگی است که مبتنی بر ارزش ها و مسائل معنوی باشد.

وی با اشاره به اینکه بعد از جنگ هشت ساله نسل جوان را از فرهنگ اصیل اسلامی جدا کردند و این موضوع و مسئله در کشور کم رنگ شد.

 

فرماندار اردستان گفت: وقتی ایرانیان دعوت به اسلام شدند راحت آن را پذیرفتند و با توجه به فطرت دینی و معنوی که در وجود ایرانی بود آن را قبول کرد، اما در یک مقطعی و با تفکر خاصی در فکر جوان و نوجوان وقفه پدید آوردیم که توجه به آن پیشینه اصیل نداشته باشند.

تعداد بازدید: 97
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal