فرمانداری اردستان
خانه
1396/10/02 فرماندار اردستان :بخشی از امنیت امروز کشور مرهون رشادتهای شهدای دانش آموزی است که جان خود را در راه حفظ نظام و کشور فدا کردند.
فرماندار اردستان :بخشی از امنیت امروز کشور مرهون رشادتهای شهدای دانش آموزی است که جان خود را در راه حفظ نظام و کشور فدا کردند.

آقای  غیور در جلسه شوراهای دانش آموزی مدارس منطقه اردستان در فرمانداری اظهار کرد:  خشی از امنیت امروز کشور مرهون رشادتهای شهدای دانش آموزی است که جان خود را در راه حفظ نظام و کشور فدا کردند.

وی افزود: توانایی، استعداد بالقوه، تعامل و مشارکت پذیری که در دانش آموزان وجود دارد بهترین فرصتی است تا بستر ورود آنها به اجتماع فراهم شود.

فرمانداراردستان گفت: شوراهای دانش آموزی و انتخابات آن فرصتی است به منظور پیشرفت برنامه های آموزش و پرورش و یکی از نمادهای توسعه آموزش و پرورش و از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است.

آقای غیور با بیان اینکه تشکیل شوراهای دانش آموزی در قانون اساسی پیش بینی شده است، تصریح کرد: یکی از نمادهای مردم سالاری با برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی فراهم می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به فرصت بوجود آمده برای دانش آموزان باید یکی از ارکان سیاست گذاری در مدارس و آموزش و پرورش به دست منتخبان دانش آموزان سپرده شود.

فرماندار اردستان خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی شاهد نقش و نمود شوراهای دانش آموزی در مدارس نبوده ایم و آن جایگاه واقعی خود در مدارس را بدست نیاورده اند که دارای علت های مختلف از جمله شیوه مدیریت در مدارس یا آموزش و پرورش بوده است.

ایشان  تصریح کرد: اطمینان از سوی اولیا و مدیران مدارس می تواند یک نقش وسیع تری را در این صحنه به دنبال داشته باشد تا دانش آموزان بتوانند بهتر فعالیت کنند.

وی همچنین افزود: دانش آموزان که در شوراها ی مدارس قرار می گیرند و رأی سایر دانش آموزان را به خود اختصاص می دهند باید به وظایف خود واقف باشند.

فرماندار اردستان گفت: همه مدارس باید با همفکری و مشورت و با دقت برای تبلور فعالیت بهتر شوراها برنامه هایی را پیش بینی کرده و در صورت وجود نقصانی آن را برطرف کنند.

فرماندار همچنین با اشاره به اهمیت شورای دانش آموزی تاکید کرد: یک نفر را از بین منتخبان دانش آموزی با رأی گیری انتخاب و به عنوان نماینده شوراهای دانش آموزی در جلسات شورای آموزش و پرورش شرکت دهید.

همچنین در پایان تعدادی از نمایندگان دانش آموزان در خصوص مشکلاتی همچون نداشتن زمین ورزشی در مدارس، نداشتن بودجه کافی، نبود برنامه های شاد و با نشاط، بی توجهی مدیران به برنامه هایی که در مدارس انجام می شود، عدم تجربه بعضی از معلمان یا استفاده از بازنشستگان و نداشتن آزمایشگاه در مدارس سخنانی را بیان کردند.

تعداد بازدید: 66
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal