فرمانداری اردستان
خانه
1397/12/02 فرماندار اردستان:
فرماندار اردستان: معضلات فرهنگی حاکم بر منطقه بیشترین ضربه را به اردستان زده است

فرماندار شهرستان اردستان گفت:آن چیزی که باعث شده اردستان پیشرفت چندانی نداشته باشد ارگان دولت نیست و ان فرهنگ حاکم بر افراد و معضلات فرهنگی حاکم بر منطقه است که بیشترین ضربه را به اردستان زده است.

حمیدرضا تأملی در جلسه کارگروه توسعه گردشگری اردستان با بیان اینکه توجه به حوزه گردشگری برای بخش های خصوصی در اردستان یک فرصت است اظهار داشت: آثار تاریخی شهرستان شناسایی و ان دسته از آثاری که واجد شرایط ثبت در فهرست آثار ملی هستند معرفی شوند.

وی خواستار توجه بیشتر به میراث ناملموس معنوی شامل آداب و رسوم و سنت های منطقه شد و گفت: تا کنون میراث ناملموسی از اردستان ثبت ملی نشده است.

فرماندار اردستان با بیان اینکه صنایع دستی اردستان از غنای بالایی برخوردار است گفت: نگاه سنتی به جذب گردشگر باید تغییر کند و برگزاری رویدادهای گردشگری را پیش بینی کنیم.

تأملی خواستار تهیه طرح های سرمایه گذاری جهت معرفی به علاقه مندان به این حوزه شد و افزود:نقطه استراتژیک و راهبرد حیاتی برای احیای گردشگری شهرستان توسعه اقامتگاه های بوم گردی است که می تواند گردشگری خلاق را در همه حوزه ها احیا کند.

وی به تنوع حوزه گردشگری در اردستان اشاره کرد و خواستار ایجاد یک تیم حرفه ای برای شناسایی پتانسیل های منطقه و تعریف انها شد و افزود: هنوز نتوانسته ایم این را القا بکنیم که گردشگری در دسترس ترین راه حل توسعه اردستان است و نباید نگاه دولتی به مسائل داشت.

 

فرماندار اردستان با بیان اینکه توجه به حوزه گردشگری در شهرستان اردستان یک فرصت است و نیازمند تبلیغات و ایجاد تاسیسات گردشگری و رستوران ها که در زنجیره خدمات یک مسافر باید دیده شود می باشیم افزود: عامل شروع کننده در حوزه گردشگری بخش دولتی نیست و دولت به عنوان تسهیل گر می تواند همکاری و همراهی لازم را داشته باشد.

تاملی با بیان اینکه آن چیزی که باعث شده اردستان پیشرفت چندانی نداشته باشد ارگان دولت نیست و ان فرهنگ حاکم بر افراد است گفت: معضلات فرهنگی حاکم بر منطقه بیشترین ضربه را به اردستان زده است.

وی با بیان اینکه جلسات توسعه گردشگری برای فرمانداری همتراز شورای تامین است افزود: فضا تغییر کرده است و باید نگاه گذشته را فراموش و مسائل منطقه ای و قومی را کنار گذاشت و در جهت توسعه و پیشرفت شهرستان همکاری داشته باشید.

تعداد بازدید: 30
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal