فرمانداری اردستان
خانه
1397/11/18 فرماندار اردستان:
فرماندار اردستان: فرهنگ کار در شهرستان اردستان ضعیف دارد

فرماندار اردستان با بیان اینکه  فرهنگ کار در شهرستان دارای اشکال است گفت: نگاهی که افراد بیکار در شهرستان به کار دارند بیشتر دنبال کار دولتی است که نشانه فرهنگی دارد.

حمیدرضا تاملی در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در فرمانداری اظهار کرد: امروز مهمترین بحث حوزه مدیریت شهرستان موضوعات مربوط به معیشت مردم و اشتغال است.

وی با بیان اینکه اتفاقات نگران کننده ای که به دنبال تحریم ها در کشور اتفاق افتاده شرایط را بر مردم سخت کرده است افزود: شهرستان اردستان در چندین سال های اخیر با مهاجرت جمعیت مواجه بوده که امروز مهمترین چالش ما بحث جمعیت است و طبیعتا مهمترین موضوعی که می تواند این مشکل را برطرف کند برطرف کردن مشکل اشتغال است.

فرماندار اردستان اجرای طرح های مختلف مانند خدمات رسانی به روستاها و اجرای طرح هادی را بعنوان جلوگیری از مهاجرت جمعیت موفق ندانست و ادامه داد: اقتصاد شهرستان در چند سال اخیر موضوع کشاورزی بوده که با اتفاق خشکسالی این موضوع نیز تقریبا از بین رفته است.

تاملی با استناد به نرخ آمار بیکاری در شهرستان آن را موضوع نگران کننده ندانست و گفت: نرخ بیکاری شهرستان تک رقمی است و حدودا 1500 بیکار در منطقه وجود دارد. با توجه به تنوع مزیت هایی که در شهرستان وجود دارد می تواند این مقدار اشتغال را در شهرستان ایجاد کنیم ولی احساس روانی جامعه یک مقدار موضوع اشتغال را درشهرستان وخیم کرده است.

وی نداشتن آمار دقیق از وضعیت بیکاران شهرستان را یکی از ضعف های اداره تعاون کار عنوان کرد و گفت: رئیس جدید یکی از مهمترین ماموریت خود را باید استخراج وضعیت کامل بیکاران برنامه ریزی کند. برنامه ریزی برای کارآفرینی های جدید یکی دیگر از وظایف رئیس جدید است که باید در این خصوص تلاش شود.

فرماندار اردستان فرهنگ کار در شهرستان را دارای اشکال عنوان کرد و گفت: ما در حالی از 1500 بیکار در شهرستان نام می بریم و نگاهی که افراد بیکار در شهرستان دارند بیشتر دنبال کار دولتی هستند که نشانه فرهنگی دارد.

تعداد بازدید: 18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal