فرمانداری اردستان
خانه
1397/08/30 آرامستان های اردستان  باید با کار فرهنگی و تغییر نگرش محله گرایی از این حالت خارج شوند.
آرامستان های اردستان باید با کار فرهنگی و تغییر نگرش محله گرایی از این حالت خارج شوند. معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداراردستان گفت : آرامستان های اردستان محصور و ضابطه مند نیستند که باید با کار فرهنگی و تغییر نگرش محله گرایی از این حالت خارج شوند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداراردستان گفت : آرامستان های اردستان محصور و ضابطه مند نیستند که باید با کار فرهنگی و تغییر نگرش محله گرایی از این حالت خارج شوند.

علیرضا فرح بخش در جلسه شورای وقایع حیاتی در فرمانداری با بیان اینکه در 6ماهه امسال تعداد 3503 فقره کارت ملی هوشمند صادر و تحویل متقاضیان شده است.افزود : در این مدت تعداد 289 فقره موالید شامل 150 نفر دختر و 139 نفر پسر به ثبت رسیده است.

او بیان کرد : در نیمه اول سال جاری 161 واقعه فوت نیز ثبت شده که 93 زن و 68 مرد بوده که نسبت به مشابه سال قبل 2.6 دهم در صد رشد منفی داشته است.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرماندار اردستان اضافه کرد : در مهر ماه نیز 27 واقعه فوت و در آبان 18 واقعه ثبت شده است.

فرح بخش تاکید کرد : بی شک ثبت وقایع حیاتی یکی از مواردی است که باید در مهلت قانونی 10 تا 15 روز به ثبت برسد و دست اندرکاران این موضوع را مد نظر دارند و مردم نیز ملزم به رعایت آن می باشند.

وی یکی از چالش های موجود را وجود 6 گورستان در اردستان دانست و افزود : متاسفانه این آرمستان ها بصورت هیات امنایی اداره می شوند و تحت نظارت شهرداری و محصور و ضابطه مند نیستند که باید با کار فرهنگی و تغییر نگرش محله گرایی از این حالت خارج شوند.

معاون فرماندار اردستان ابراز کرد : یکی دیگر از چالش ها دفن افراد در مکان های مذهبی بویژه در روستاهاست که با پرداخت حق دفن به اداره اوقاف و امورخیریه این کار صورت می گیرد و وجهی به روستا ها داده نمی شود.

فرح بخش اضافه کرد : آرامستانهای منطقه اکثرا غیر محصور و بدون متولی است که شهرداری ها و بخشداری ها باید در این زمینه اقدام کرده گورستان مرکزی اردستان واقع در جوار سلطان سید حسین نیز محصور و ضابطه مند شود.

تعداد بازدید: 37
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal