فرمانداری اردستان
خانه
1397/07/09 فرماندار اردستان : باید با ایجاد اشتغال ، جذابیت و استفاده از ظرفیت های موجود و مناسب روستاها زمینه بازگشت روستائیان را فراهم سازد
فرماندار اردستان : باید با ایجاد اشتغال ، جذابیت و استفاده از ظرفیت های موجود و مناسب روستاها زمینه بازگشت روستائیان را فراهم سازد آقای تأملی در سفر به روستاهای دهستان سفلی تحت عنوان برنامه امید آفرینان در جمع مردم درباغ افزود : مردم و مسئولان باید هوشیار باشند و گرفتار توطئه های دشمن نشده برداشت اشتباه از وضعیت فعلی کشور نداشته باشند.

 

فرماندار اردستان : باید با ایجاد اشتغال ، جذابیت و استفاده از ظرفیت های موجود و مناسب روستاها زمینه بازگشت روستائیان را فراهم سازد

آقای تأملی در سفر به روستاهای دهستان سفلی تحت عنوان برنامه امید آفرینان در جمع مردم درباغ افزود : مردم و مسئولان باید هوشیار باشند و گرفتار توطئه های دشمن نشده برداشت اشتباه از وضعیت فعلی کشور نداشته باشند.

او بیان کرد : تولید کنندگان مواد اولیه خود را بادلار گران وارد نمی کنند که جنس خود را گران بفروشند بلکه گرانی های اخیر نیز بیشتر بخاطر سوءاستفاده و بی انصافی افراد صورت گرفته است که مسئولان با آن برخورد می کنند.

تاملی اضافه کرد : 97 درصد ارز مورد نیاز تولید کنندگان از طریق بانک ها تامین شده 3 در صد از صرافی ها پرداخت می گردد.

وی در جمع مردم روستای مزدآباد نیز ابراز کرد : جذب اعتبار برای هر روستا بر مبنای جمعیت است و بیش از آن امکان پذیر نبوده آن چه مسئولان باید به آن توجه کنند اولویت بندی مطالبه ها و ایجاد اشتغال در روستاها است.

فرماندار اردستان گفت : باید با ایجاد اشتغال ، جذابیت و استفاده از ظرفیت های موجود و مناسب روستاها زمینه بازگشت روستائیان را فراهم سازد

خته دولت در این رابطه تمام توان خود را بکار خواهد گرفت.

آقای تأملی تاکید کرد : دولت در این خصوص 60 هزار میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد 6 درصد اختصاص داده که روستائیان می توانند از این فرصت مناسب استفاده کرده با ایجاد اشتغال زمینه بازگشت مردم و رونق اقتصادی را در روستاها فراهم کنند.

وی تصریح کرد : مهترین کار مسئولان ، شوراها و دهیاران حل مشکل مردم است و در این راه تمام توان خود را بکار خواهند بست.

فرماندار اردستان درجمع مردم روستای مهرآباد با توجه به کوهستانی بودن و کمبود زمین مسکونی گفت : متاسفانه فرهنگی در شهرستان حاکم است که می گویند زمین از آن خداست و طبق سنت قدیمی می توان در آن تصرف کرد ولی دستگاه اداری نمی تواند بدون ضوابط عمل کند هر چند ممکن است قانون نقص داشته باشد ولی باید مقررات حفظ شود.

وی اضافه کرد : درسال های گذشته در تعیین محدوده حفاظت شده کهیاز یک سری اقدام هایی انجام شده که امروز مشکل ساز گردیده زمین ها و ملک های مردم داخل محدوده قرار گرفته که بخشداری و دیگر اداره های مربوطه باید پیگیر رفع این مشکل و باز نگری در محدوده باشند تا مشکل مردم حل شود.

او در رابطه با توسعه مسکونی در این روستا بیان کرد : باید مستندها و راهکار کارشناسی ارائه و با تهیه طرح جامع ساماندهی حریم روستا مشکل مالکیت مردم بعنوان یک موضوع اجتماعی حل شود.

فرماندار اردستان با حضور در روستاهای زاغل و سپیده با مردم دیدار، از نزدیک با مشکل و خواسته های اهالی آشنا و از مسئولان اداره ها خواست در رفع آنها تلاش کنند.

  فرماندار و هیات همراه سپس در روستای شهراب حضور یافته با توجه به ظرفیت های موجود گردشگری در این روستا از شورا و دهیار خواست : با استفاده از سرمایه گذاران محلی و تسهیلات موجود دراین بخش زمینه رونق اقتصادی و باز گشت اهالی را فراهم سازند.

او اعلام آمادگی کرد : تجهیزات ورزشی و تفریحی در اختیار این روستا قرار دهد.

فرماندار اردستان در پایان با حضور در روستاهای مهرآبادو و گل شکنان در جمع مردم این روستاها گفت : ما نمی توانیم همه مشکل ها را حل کنیم ولی حداقل با حضور در جمع شما مردم مقاوم ، متدین و انقلابی می توانیم از کمبود ها و خواسته ها آگاه شده در جهت رفع آنها تلاش کنیم .

ایشان بیان کرد : هدف از سرکشی به روستاها دیدار با مردم ، تقویت امید ، آشنایی با کمبودها ، رفع مشکل ها ، عرض خسته نباشید و خدا قوت به مردم سخت کوش ، مقاوم و ارزیابی رضایت مندی مردم از عملکرد دستگاه های اداری مرتبط با روستا ست.

عمده مشکل و مسئله های مطرح شده از سوی اهالی در این بازدید عبارتند از : کمبود آب شرب ، آسفالت جاده ، لایروبی قنات ، بهسازی روستا ، جابجایی تیر برق ، زمین مسکونی ، روشنایی کوچه ها ، استخر ذخیره آب کشاورزی ، زمین ورزشی ، آنتن دهی تلویزیون ، اینترنت و آنتن دهی تلفن همراه ، نرخ آب بها ، پروانه چرای دام ، افزایش مستثنیات روستاها ، طرح هادی ، امکان های ورزشی ، افزایش مخزن آب آشامیدنی ،   فضای سبز ، پارک ، اسباب بازی کودکان ، بازنگری در طرح هادی ، خانه ورزش و پرداخت عوارض استفاده از معادن اطراف روستا ها به دهیاری ها جهت عمران

تعداد بازدید: 59
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal