فرمانداری اردستان
خانه
1397/07/05 پیام فرماندار اردستان به مناسبت روز گردشگری وهفته جهانی جهانگردی
پیام فرماندار اردستان به مناسبت روز گردشگری وهفته جهانی جهانگردی شکی نیست که در جهان امروز، قدرت بیش از یک میلیارد گردشگر تاثیرات بسیار شگرفی بر تدوین استراتژی¬های توسعه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جوامع نوظهور و حتی در حال توسعه از جمله ایران دارد.

باسمه تعالی

شکی نیست که در جهان امروز، قدرت بیش از یک میلیارد گردشگر تاثیرات بسیار شگرفی بر تدوین استراتژی­های توسعه  اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جوامع نوظهور و حتی در حال توسعه از جمله ایران دارد.

گرامیداشت روز جهانی گردشگری، نکوداشت آیین ها، سنت ها، فرهنگ ها و ارزش های بومی و جهانی است و ارج نهادن به تلاش تمام کسانی که انسان ها را از پیر و جوان و زن و مرد، به کسب تجربیات تازه در سفرها و بهتر زیستن ترغیب می کنند. شعار پر معنای «گردشگری پایدار، ابزار توسعه»، آینه شناخت ملزومات امروز کشورها به ویژه کشورهای در حال توسعه برای پیشرفت و استفاده بهینه از داشته ها است. گویی در جهانی که از نظر اتکای اقتصادی و سیاسی به منابع طبیعی، صنایع بزرگ و محصولات سنتی خلق ارزش اقتصادی به حد اشباع نزدیک می شود، به هوایی تازه نیاز است که در فضای گردشگری تعریف می شود و می تواند چرخ حیات بخش توسعه را با نیروی تمام نشدنی فرهنگ و ارزش های انسانی به چرخش درآورد.
اینجانب برخود لازم می دانم ، روز جهانی گردشگری وهفته جهانی جهانگردی  را به تمامی نقش آفرینان این صنعت تبریک عرض نموده و امیدوارم گردشگری پایدار، فراتر از یک شعار به زمینه و ابزار توسعه پایدار  به خصوص در اردستان عزیز که پتانسیل های بالقوه توسعه این صنعت در بخش های مختلف تاریخی، طبیعی ، مذهبی و... هزاران سال است که به شکلی بی بدیل در اختیار ما قرارگرفته تبدیل شود و با ترویج «گردشگری برای همه»، بتوان این ابزار را بیش از پیش در خدمت پیشرفت شهرستان  قراردهیم.

حمید رضا تأملی

فرماندار شهرستان اردستان

تعداد بازدید: 36
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal