فرمانداری اردستان
خانه
1397/01/17 معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در اردستان بیان کرد: به دلیل گستردگی اثرهای تاریخی در بحث حفاظت شرایط خوبی نداریم
معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در اردستان بیان کرد: به دلیل گستردگی اثرهای تاریخی در بحث حفاظت شرایط خوبی نداریم

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بیان کرد: به دلیل گستردگی اثرهای تاریخی در بحث حفاظت شرایط خوبی نداریم اما با توجه به اهمیت تاریخی و فرهنگی کاخ سرهنگ آباد، نگهبانی از این بنا آغاز شده است.
او با اشاره به اجرای طرح مرمت کاخ سرهنگ آباد در سال گذشته بیان کرد: شرایط نامناسب این اثر مسئولان را به اجرای طرح مجاب کرد، وگرنه ادامه آن شرایط موجب تخریب بنا می شد.
طالبیان اضافه کرد: مرمت اضطراری دوباره کاخ سرهنگ آباد در ماههای پیش رو به موازات پیگیری مسائل حقوقی در دستور کار خواهد بود و در این راستا بازدیدی به همراه فرماندار، نماینده اردستان، مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان و کارشناسان از این اثر تاریخی صورت گرفت و جنبه های فنی و حقوقی پرونده بررسی شد.
وی مرمت کامل کاخ چهلستون اردستان را در گرو روشن شدن وضعیت حقوقی و قضایی آن عنوان کرد و گفت: تیم فنی از اصفهان برای براورد هزینه حضور یافته و مرمت اضطراری بنا در اولویت تامین اعتبار قرار خواهد گرفت.
معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ادامه داد: مستندات کامل مجموعه، نقشه های دقیق و طرح مرمت وجود دارد و بخشی از شواهد هم باقی مانده و به طور تقریبی می توان گفت که سازه اصلی و سقف بنا به صورت علمی تثبیت و ترمیم خواهد شد.
او با تاکید بر تعیین تکلیف مسائل حقوقی کاخ سرهنگ آباد اردستان عنوان کرد: حفاظت از بنا با توجه به ارزش بالای تاریخی، فرهنگی و شرایطی که پیش آمده جزء مطالبات عمومی است و موضوع به جد از مسیر قضایی پیگیری خواهد شد.
طالبیان افزود: مالکان خصوصی کاخ سرهنگ آباد به رغم تلاش ها در گذشته حاضر به مذاکره و توافق با میراث فرهنگی نشدند اما باید با مالکان تفاهمی در مورد آینده این بنا و نحوه بهره برداری از آن صورت گیرد.
وی تاکید کرد: باید با همکاری فرماندار و نماینده مردم اردستان نشستی با مالکان برگزار و تفاهمی صورت گیرد تا کاخ سرهنگ آباد را به طور کامل در اختیار میراث فرهنگی قرار دهند یا خودشان به جد در اداره و بهره برداری از این اثر تاریخی مشارکت کنند.

تعداد بازدید: 21
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal