فرمانداری اردستان
خانه
1398/07/15 فرماندار اردستان: چالش‌های فرهنگی باعث عقب‌ماندگی اردستان شده است
فرماندار اردستان: چالش‌های فرهنگی باعث عقب‌ماندگی اردستان شده است آقای تأملی فرماندار اردستان در کارگروه فرهنگ عمومی شهرستان، اظهار کرد: موضوع فرهنگ، حلقه مفقوده توسعه اردستان است و آن موضوعی که در طی این سال‌ها باعث شده شهرستان اردستان به حق خود در بخش های مختلف دست پیدا نکند چالش‌های فرهنگی است.

فرماندار اردستان گفت: چالش‌های فرهنگی باعث شده اردستان به حق خود در بخش‌های مختلف نرسد.آقای تأملی در کارگروه فرهنگ عمومی شهرستان، اظهار کرد: موضوع فرهنگ، حلقه مفقوده توسعه اردستان است و آن موضوعی که در طی این سال‌ها باعث شده شهرستان اردستان به حق خود در بخش های مختلف دست پیدا نکند چالش‌های فرهنگی است.

وی با بیان اینکه عبور از معضلات فرهنگی نیازمند کار کارشناسی است، افزود: امروز موضوعات فرهنگی در شهرستان اردستان باید مهم‌ترین دغدغه دستگاه‌های اجرایی باشد. با برنامه‌ریزی که شده در سال جاری سهم بودجه دستگاه‌های فرهنگی شهرستان افزایش داشته و بیش از 40 میلیارد ریال از بودجه شهرستان را در حوزه علمیه ایجاد و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، مذهبی و عمومی شهرستان به دستگاه‌هایی مانند شهرداری اردستان و زواره و مهاباد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کتابخانه‌ها و اداره اوقاف اختصاص دادیم.

فرماندار اردستان با اشاره به هفته فرهنگ شهرستان اردستان، گفت: قطعا سند افتخار شهرستان اردستان آیت‌الله سید حسن مدرس است که با توجه به اینکه هفته فرهنگ در ایام شهادت ایشان برگزار می‌شود باید کانون توجهات به سمت ترویج و جایگاه این شخصیت بزرگ مذهبی و سیاسی کشور باشد.

تأملی با بیان اینکه بسیاری از شهرهای کشور مدعی تصرف نام شهید مدرس هستند، گفت: آن موضوعی که قطعیت دارد این است که اردستان زادگاه شهید مدرس است و امسال نیز برنامه‌های هفته فرهنگ با محوریت این موضوع برنامه‌ریزی می‌شود. تلاش می‌کنیم دبیرخانه و بنیاد شهید مدرس را در یکی از دانشگاه‌های اردستان تأسیس کنیم زیرا گام بلندی برای شناخت بیشتر این شهید بزرگ است.

وی با تأکید بر اینکه در هفته فرهنگی شهرستان باید به شاخصه‌های فرهنگی شهرستان نگاه ویژه‌ای شود، گفت: در کنار اسم و جایگاه شهید مدرس می‌توانیم به شخصیت‌ها و عارفانی که در شهرستان زندگی کردند بپردازیم. موضوعاتی مانند آداب و رسوم و معرفی بیشتر ابنیه‌های تاریخی می‌تواند مؤثر باشد.

فرماندار اردستان با بیان اینکه هفته فرهنگ اردستان از پنجم تا دوازدهم آذر ماه برگزار می‌شود، گفت: بعضی از پتانسیل‌های شهرستان به قدری ناشناخته است که خود مسئولان هم از آن‌ها بی‌خبر هستند که هفته فرهنگ می‌تواند به موضوعاتی بپردازد که در سال‌های گذشته کمتر معرفی شدند.

تأملی با بیان اینکه انگیزه مجموعه‌های غیردولتی در برنامه‌های هفته فرهنگ شهرستان بسیار می‌تواند کمک کند، گفت: استفاده از پتانسیل سمن‌ها در هفته فرهنگ در دستور کار کمیته‌ها قرار وگیرد ترویج موضوعات ایثار و شهادت با محوریت بنیاد شهید نیز مورد توجه باشد.


 

تعداد بازدید: 40
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal