فرمانداری اردستان
خانه
1398/06/06 فرماندار اردستان:مهاجرت نخبگان عامل توسعه نیافتن اردستان
فرماندار اردستان:مهاجرت نخبگان عامل توسعه نیافتن اردستان آقای تأملی در نشست فعالان سیاسی و اجتماعی شهرستان اردستان اظهار کرد: اعتقاد داریم جایگاه فرمانداری جایگاه پدری برای مجموعه نیروهای خدومی است که می خواهند به جامعه خدمت بکنند و فارغ از گرایش های سیاسی باد فضای گفت و گو را برای گرایش های سیاسی مختلف فراهم کند.

فرماندار اردستان بر لزوم ایستادگی نخبگان برای توسعه شهرستان تاکید کرد و گفت: نباید افراد نخبه شهرستان مهاجرت کنند.

آقای  تأملی در نشست فعالان سیاسی و اجتماعی شهرستان اردستان اظهار کرد: اعتقاد داریم جایگاه فرمانداری جایگاه پدری برای مجموعه نیروهای خدومی است که می خواهند به جامعه خدمت بکنند و فارغ از گرایش های سیاسی باد فضای گفت و گو را برای گرایش های سیاسی مختلف فراهم کند.

 

وی با اشاره به شفافیت و سلامت در انتخابات افزود: همه باید تلاش کنیم تا در انتخابات پیش رو مشارکت حداکثری در سراسر کشور داشته باشیم و مشارکت گسترده مردم در شرایط فعلی که کشور در یک برهه حساس بسر می برد ضامن تامین امنیت ملی برای کشور است.

 

فرماندار اردستان با بیان اینکه کسانی که موضوع مسئول بومی و غیربومی در شهر را مطرح می کنند به نوعی آدرس های غلط را به جامعه تزریق می کنند گفت: شهرستان اردستان یکی از پرپتانسیل ترین شهرستان اردستان در بخش های مختلف هست که اگر درست از این ظرفیت ها استفاده می شد قطعا بسیار بالاتر از جایگاه کنونی بود.

 

تاملی با بیان اینکه یکی از دلایل مهمی که اردستان نتواسته به آنچه که در شان آن است، برسد گفت: عدم ایستادگی نخبگان منطقه پای توسعه شهرستان یکی از دلایل است. هرکس به هر بهانه ای توانسته از شهر مهاجرت کرده است. همچنین مهاجرت گسترده در برخی از بخش ها یکی دیگر مشکلات کاهش جمعیت است.

 

وی اضافه کرد: نزدیک بودن شهرستان اردستان به یک کانون توسعه یافته ای مانند شهرستان اصفهان یکی دیگر از مواردی است که به شهرستان ضربه زده است. جمعیتی که در اردستان مانده اند عمدتا یا شرایط مهاجرت را نداشتند و یا دغدغه های عاطفی و خانوادگی داشتند. 

 

فرماندار اردستان با بیان اینکه حدود 20 درصد جمعیت شهرستان اردستان را سالمندان تشکیل می دهند، تصریح کرد: پایین بودن زاد و ولد در شهرستان به کاهش جمعیت کمک کرده است. قطعا با یک معضلی مواجه هستیم که اگر هرچه سریعتر متفاوت عمل نکنیم، شهرستان اردستان در آستانه انقراض قرار می گیرد.

 

تاملی با بیان اینکه علیرغم همه مشکلاتی که سال گذشته و امسال در کشور وجود داشت، اظهار کرد: به استناد گزارشات تامین اجتماعی آمار بیمه شده رسمی استان 7 درصد افزایش داشته است. در حال حاضر تمامی پروژه های عمرانی در سطح شهرستان در بخش مختلف فعال است اما از سرعت قابل قبولی برخوردار نیست.

 

وی با بیان اینکه بعضی از جریان های سیاسی در شهرستان می خواهند با مدل های چهل سال پیش اردستان را اداره کنند گفت: سیاسیون اردستان دنبال حفظ نظام ارباب رعیتی در شهرستان هستند. امروز احساس می شود صدای پایان خطوط سیاسی اردستان با این خط فکر سنتی به گوش می رسد.

 

فرماندار اردستان تاکید کرد: هر نمره ای که امروز به روال کار اجرا در شهرستان اردستان داده می شود باید پای همه مردم و مسئولان نوشته شود و اتفاقاتی که امروز می افتد میانگین عملکرد همه ما است

 

تعداد بازدید: 8
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal