فرمانداری اردستان
خانه
1398/06/04 فرماندار اردستان: به وزارت نیرو اجازه نمی‌دهیم ذخیره کردن کارت‌های هوشمند را اجرا کند
فرماندار اردستان: به وزارت نیرو اجازه نمی‌دهیم ذخیره کردن کارت‌های هوشمند را اجرا کند فرماندار اردستان گفت: به هیچ عنوان به تشکیلات وزارت نیرو اجازه نمی‌دهیم در شهرستان اردستان موضوع ذخیره کردن کارت‌های هوشمند را اجرا کند.

آقای  تأملی در شورای اداری شهرستان، اظهار کرد: اردستان سومین شهرستان استان اصفهان با هفت دهستان، سه بخش و سه شهر و بیش از 160 روستا وسعتی معادل کل استان تهران را دارد. از زمان تأسیس فرمانداری در این شهرستان بزرگ‌ترین اتفاقی که در شهرستان رقم خورده و پیشرفت شهرستان را با چالش مواجه کرده موضوع کاهش جمعیت است.

وی با بیان اینکه شهرستان اردستان به دلیل پتانسیل‌هایی که دارد هیچ‌گاه در بن‌بست توسعه نبوده است، افزود: مجموعه اقداماتی که در طول این سال‌ها انجام شده نتوانسته اردستان را به جایگاه واقعی خود برساند.

فرماندار اردستان با اشاره به مشکلات موجود در منطقه گفت: نخستین مشکل موضوع مقررات و جایگاه کسب و کار است. امروز برای گرفتن یک پروانه چند هفته باید انتظار کشید و برخی دستگاه‌های صادرکننده مجوز حتی از موضوعی که استعلام می‌شود اطلاع دقیقی نداشته و چنان کار را سخت می‌گیرند که سرمایه‌گذار نمی‌تواند کار کند. در استان اصفهان همه شهرستان در جذب سرمایه در رقابت هستند.

تأملی با بیان اینکه موضوع آب مشکل بعدی شهرستان اردستان است، افزود: مردم منطقه در بحث آب کشاورزی و تعادل‌بخشی به منابع با نصب کنتورهای هوشمند همکاری خوبی داشتند، اما هیچ‌گونه برنامه تشویقی در نظر گرفته نشده و عدالت در برداشت نیز اجرا نشده است. با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته در بخش صرفه جویی آب کشاورزی سالانه حدود 150 میلیون مترمکعب آب صرفه جویی شده است که انتظار می‌رود در بخش صنعت حداقل یک درصد ذخیره آب را به شهرستان تخفیف دهند. امروز شهرستان حتی یک قطره آب در اختیار ندارد که بخواهد به سرمایه‌گذار بدهد.

وی با بیان اینکه به هیچ عنوان به تشکیلات وزارت نیرو اجازه نمی‌دهیم در شهرستان اردستان موضوع ذخیره کردن کارت‌های هوشمند را اجرا کند، اضافه کرد: این حداقل کاری است که می‌توانیم برای کشاورزان منطقه انجام دهیم. اگر کشاورزی در آب مصرفی خود صرفه‌جویی می‌کنند باید اجازه دهیم به آن مقدار خودشان مدیریت کنند.

فرماندار اردستان با اشاره به موضوع نقدینگی بانک‌ها گفت: بانک‌ها اطلاعات شفافی را در اختیار ما نمی‌گذارند. امروز سرمایه‌گذاری که به شهرستان مراجعه می‌کند در حوزه تأمین منابع مالی هیچ اطلاع شفافی برای راهنمایی کردن او نداریم.

تعداد بازدید: 23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal