فرمانداری اردستان
خانه
1398/05/10 فرماندار اردستان: سند راهبردی توسعه گردشگری اردستان در حال تدوین است
فرماندار اردستان: سند راهبردی توسعه گردشگری اردستان در حال تدوین است آقای تأملی در کارگروه تسهیلات و خدمات سفر شهرستان در مجتمع رفاهی آسمان اردستان، اظهار کرد: شهرستان اردستان در حوزه گردشگری در ابتدای یک مسیر بوده و به عبارتی هنوز در حوزه گردشگری فعالیت چشم گیری نداشته است.

فرماندار اردستان گفت: موضوع تدوین سند راهبردی توسعه گردشگری اردستان این است که اردستان 1404 سومین مقصد گردشگری استان اصفهان شود
آقای تأملی در کارگروه تسهیلات و خدمات سفر شهرستان در مجتمع رفاهی آسمان اردستان، اظهار کرد: شهرستان اردستان در حوزه گردشگری در ابتدای یک مسیر بوده و به عبارتی هنوز در حوزه گردشگری فعالیت چشم گیری نداشته است.

وی با بیان اینکه شهرستان اردستان با توجه به وسعت وسیع اقلیم و تنوع فرهنگی بسیار قوی سهم زیادی در گردشگری استان و کشور دارد افزود: بسیار تعجب آور است که بعد از 40 سال به تازگی اولین ثبت میراث ناملموس در شهرستان اردستان ثبت ملی می شود.

فرماندار اردستان با اشاره به تدوین سند راهبردی توسعه گردشگری اردستان گفت: موضوع این سند "اردستان 1404 سومین مقصد گردشگری استان اصفهان" است که امیدواریم بتوانیم با هماهنگی که انجام می شود جبران کسری های سال های گذشته را مرتفع کنیم.
  گردشگری مردمی ترین صنعت اقتصادی منطقه اردستان است که همه کسانی که خود را به هر نوعی اردستانی می نامند باید دغدغه این موضوع را داشته باشند.

تاملی ببا بیان اینکه شهرداری های شهرستان اگر دو مقوله را به آن ورود کند می توانند تا حدود زیادی مشکلات حوزه شهری خودشان را برطرف کنند، تصریح کرد: آموزش شهروندی که در بسیاری از شهرداری ها وجود دارد یک نوع سرمایه گذاری است که در شهرداری های شهرستان ضعیف است. همچنین راه اندازی اداره گردشگری در شهرداری می تواند در سرمایه گذاری مدیریت شهری بسیار موثر باشد.

وی با بیان اینکه اعتبارات سازمان میراث فرهنگی در کشور پاسخگوی شکوفایی این تمدن بزرگ نیست گفت: اگر قرار است اتفاق خوبی در این منطقه بیفتند و درآمد گردشگری به یکی از درآمدهای پایدار شهرداری ها تبدیل شود باید نگاه شورای شهر و شهرداری ها تغییر کند. باید یک مدتی هزینه شود تا در فرصت مناسبت درآمد آن به مجموعه مدیریت شهری برگردد.
 

 

تعداد بازدید: 79
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal