فرمانداری اردستان
خانه
1398/04/19 حضور فرماندار اردستان در همایش فرمانداران سراسر کشور
حضور فرماندار اردستان در همایش فرمانداران سراسر کشور فرماندار اردستان در این همایش که با حضور همه 430 فرماندار کشور و تعدادی از معاونین سیاسی و مدیران کل سیاسی و انتخابات استانداری های کشور آغاز گردیده حضور دارد

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها در همایش فرمانداران سراسر کشور:

وزارت کشور هیچگاه یک طرف مناقشه نبوده است/ قانون فصل الخطاب است/ انتخابات مجلس بر اساس اصلاحیه خردادماه 95 برگزار می شود

سید سلمان سامانی، در همایش فرمانداران سراسر کشور که امروز چهارشنبه 19 تیرماه در محل وزارت کشور برگزار شد، با بیان اینکه آخرین اصلاحیه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مربوط به خردادماه 95 است، اظهارداشت: در این اصلاحیه برخی مفاد از جلمه شرایط تبلیغات انتخابات و میزان حد نصاب آرا و ... تغییر یافته است که نقش فرمانداران در اجرای مفاد این قانون بسیار مهم است.

وی از فرمانداران خواست با مطالعه دقیق قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اشراف کامل بر تمام مواد آن داشته باشند.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها با بیان اینکه فرمانداران باید قدرت هماهنگی بالایی داشته باشند، تصریح کرد: وزارت کشور در دولت تدبیر و امید هیچگاه یک طرف مناقشه نبوده است و استانداران و فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در استان و شهرستان باید با نگاه پدرانه موضوعات و مسائل را در راستاى توسعه کشور حل و فصل کنند. در همه مسائل قانون فصل الخطاب است.

سامانی تسلط فرمانداران بر قانون را امری مهم در برگزاری انتخابات عنوان کرد و با اشاره به ماده 11 قانون انتخابات مجلس گفت: طبق این ماده دستگاه ها مکلف شدند امکانات خود را به منظور برگزاری انتخابات در اختیار وزارت کشور و استانداری و فرمانداری ها قرار دهند که فرمانداران می توانند از ظرفیت این ماده در جهت افزایش توانمندی و برگزارى هرچه باشکوهتر انتخابات استفاده کنند.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها تاکید کرد: براى ارتقاء دانش حقوقی مجموعه پیشنهاد می کنیم در فرمانداری ها شورای حقوقی با عضویت و بهره گیرى از توان کارشناسان و حقوقدانان دارای صلاحیت سایر دستگاه هاى همان شهرستان تشکیل شود.

سامانی اضافه کرد: وزارت کشور مجرى قانون انتخابات است و تمامى مواد این قانون باید در زمان مقرر و توسط مسئول مربوطه مورد عمل واقع شود.

فرماندار اردستان نیز از روز سه شنبه در این همایش که با حضور همه 430 فرماندار کشور و تعدادی از معاونین سیاسی و مدیران کل سیاسی و انتخابات استانداری های کشور آغاز گردیده حضور دارد

در روز نخست این همایش و در نوبت صبح فرمانداران کشور در 9 کمیسیون تخصصی نسبت به مسائل مربوط به انتخابات مجلس شورای اسلامی به بحث و تبادل نظر و بیان مسایل و مشکلات پرداخته که فرماندار اردستان نیز در کمیسیون تخصصی اجرایی انتخابات حضور داشت

 

برنامه عصر روز سه شنبه و نیز صبح و عصر روز چهارشنبه ارائه گزارش کمیسیون های تخصصی در صحن عمومی همایش و پاسخگویی به سوالات فرمانداران از سوی روسای محترم کمیسیون ها معاونین محترم وزیر و مدیران محترم ارشد وزارت کشور بود.

تعداد بازدید: 29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal