فرمانداری اردستان
خانه
1398/04/13 فرماندار اردستان:ورزش، هنر و مهارت‌آموزی در مدرسه ها به جد پیگیری شود
فرماندار اردستان:ورزش، هنر و مهارت‌آموزی در مدرسه ها به جد پیگیری شود فرماندار اردستان با اشاره به فقدان برنامه‌ریزی دقیق و چشمگیر برای حرفه‌آموزی دانش‌آموزان گفت: سه مقوله ورزش، هنر و مهارت‌آموزی باید به جد در دستور کار قرار گیرد تا در آینده دانش‌آموختگان واجد مهارت‌های شغلی در شهرستان داشته باشیم.

فرماندار اردستان با اشاره به فقدان برنامه‌ریزی دقیق و چشمگیر برای حرفه‌آموزی دانش‌آموزان گفت: سه مقوله ورزش، هنر و مهارت‌آموزی باید به جد در دستور کار قرار گیرد تا در آینده دانش‌آموختگان واجد مهارت‌های شغلی در شهرستان داشته باشیم.

آقای  تاملی در نشستی با موضوع مهارت آموزی در آموزش و پرورش اردستان افزود: تا کنون برنامه‌ریزی های صورت گرفته در راستای حرفه آموزی نبوده و همه توجه‌ها به سمت رشته‌های تجربی و ریاضی بوده است.

وی بیان کرد: باید با برنامه‌ریزی دقیق، کارشناسی، شناخت ظرفیت‌ها و ایجاد زیرساخت‌های لازم با توجه به گرایش دانش آموزان اقدام به راه اندازی رشته‌های مهارتی کنیم که البته اجرای این طرح مهم و سنگین به همکاری همه دستگاه‌های ذیربط بستگی دارد.

فرماندار اردستان اضافه کرد: برای رسیدن به هدف اصلی باید دانش آموزان و خانواده‌ها با این سه مقوله ورزش، هنر و مهارت‌آموزی آشتی داده شوند تا جوانان پس از پایان تحصیلات دغدغه اشتغال نداشته باشند و مشکل بیکاری در جامعه کاهش یابد.

وی تاکید کرد: اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این راستا می‌توانند هفته آخر مهرماه نسبت به برگزاری نمایشگاهی جهت آشنایی دانش آموزان و خانواده‌ها با رشته‌های هنری و فنی و آموزش رشته‌های ورزشی اقدام کنند.

آقای تاملی در ادامه نیز اظهار داشت: تا پایان سال جاری نزدیک به یکهزار فرصت شغلی جدید در اردستان ایجاد خواهد شد اما به نظر می‌رسد که تامین نیمی از نیروهای متخصص مورد نیاز، باید از خارج شهرستان صورت گیرد.


 

تعداد بازدید: 15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal