فرمانداری اردستان
خانه
1398/03/21 فرماندار اردستان:مراسم افتتاحیه ایام اوقات فراغت شهرستان اردستان با ظرفیت یک هزار و 500 نفر به صورت رسمی برگزار خواهد شد
فرماندار اردستان:مراسم افتتاحیه ایام اوقات فراغت شهرستان اردستان با ظرفیت یک هزار و 500 نفر به صورت رسمی برگزار خواهد شد مراسم افتتاحیه ایام اوقات فراغت شهرستان اردستان با ظرفیت یک هزار و 500 نفر به صورت رسمی برگزار خواهد شد

فرماندار اردستان گفت: مراسم افتتاحیه ایام اوقات فراغت شهرستان اردستان با ظرفیت یک هزار و 500 نفر در هفته دوم تیرماه به صورت رسمی انجام خواهد شد که ثبت نام در این زمینه باید تا هفته اول به دبیرخانه اوقات فراغت ارسال شده باشد.

حمید رضا تأملی در جلسه شورای آموزش و پرورش با بیان اینکه ستاد اوقات فراغت یک ترکیب مشخص دارد، اظهار داشت: اداره ورزش و جوانان در راستای برگزاری اوقات فراعت بهینه در هر استان برنامه ریزی هایی دارد.

وی افزود: نهادهایی همچون فنی حرفه‌ای نسبت به برگزاری کلاس‌های آموزشی در تابستان اقدام می‌کند اما به دلیل بُعد مسافت عده‌ای نمی‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

فرماندار اردستان گفت: چند نهاد تخصصی هستند که می‌توانند مدارک تخصصی را برای آموزش‌های انجام شده ارائه کنند و هر فرد می‌تواند از تسهیلات مرتبط با آن نیز استفاده کند و مجوز کسب و کار هم بگیرد.

تأملی افزود: تعدادی از دستگاه‌ها از جمله آموزش و پرورش نیز در تابستان و برای اوقات فراغت اقدام به برگزاری بعضی کلاس‌های غیرتخصصی می‌کنند که مدارک این کلاس‌ها به درد دانش آموزان نمی‌خورد.

وی افزود: این نوع آموزش‌های رایگان در اردستان مخاطب ندارد چراکه دانش‌آموزان درک درستی از آینده شغلی خود و نوع استفاده از این آموزش ندارند.

وی با بیان اینکه افرادی که به عنوان مدرس در کلاس‌های اوقات فراغت حضور دارند حتماً باید مجوز رسمی داشته باشند، افزود: بازرسان در سرکشی‌ها این موضوع را لحاظ کنند.

فرماندار اردستان تاکید کرد: باید برای حضور دانش آموزان در کلاس‌های هنری، ورزشی و مهارتی در طول سال تحصیلی برنامه ریزی کرد تا دانش‌آموز در زمان اوقات فراغت با توجه به آشنایی قبلی با این مقولات، با رغبت و تصمیم جدی در این نوع کلاس‌ها شرکت کند.

وی افزود: مدارس باید دانش آموزان را مکلف کنند تا در مقاطع مختلف تحصیلی یک رشته هنری و ورزشی را یاد بگیرند.

 
 
 
 
تعداد بازدید: 20
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal