فرمانداری اردستان
خانه
1398/02/19 فرماندار اردستان:
فرماندار اردستان: شهرداری‌ها باید ملزم به اجرای مصوبات شورای ترافیک شوند.

فرماندار اردستان با بیان اینکه برخی مصوبات شورای ترافیک اردستان با منابع شهرداری‌ها همخوانی ندارد، گفت: شهرداری‌های اردستان باید ملزم به اجرای مصوبات شورای ترافیک اردستان شوند.

حمیدرضا تأملی در جلسه شورای ترافیک شهرستان اردستان اظهار داشت: مکاتبات پلیس راهور با فرمانداری اردستان نشان می‌دهد که 13 مصوبه شورای ترافیک از سال گذشته تاکنون در این شهرستان اجرا نشده است.

وی افزود: اجرا نشدن مصوبات این نشان می‌دهد که در جلسات شورای ترافیک که با حضور عوامل انتظامی، شهرداران و اعضای جلسه برگزار می‌شود یا به درستی تصمیم‌گیری نمی‌شود و شهرداران این موضوعات را در اولویت اجرایی قرار نمی‌دهند و یا پلیس راهور با یک حساسیتی فراتر از واقعیت موضوع را رصد می‌کند.

فرماندار اردستان گفت: ما باید شهری الکترونیک در خصوص اجرای طرح‌های ترافیکی داشته باشیم و میزان حوادث را به صفر برسانیم اما مصوباتی که تصویب می‌شود با منابع، امکانات و مسائل شهرداری‌ها همخوانی ندارد که در روند کار خلل ایجاد می‌شود و بهتر است موردی که اجرایی نمی‌شود مصوب نیز نشود.

تأملی افزود: معاون فرماندار به عنوان دبیر شورای ترافیک مسئولیت دارد که باید اجازه طرح مسائلی فاقد اولویت را در این جلسات ندهد یا اگر موردی تصویب شد شهرداری‌ها در یک بازه زمانی ملزم به اجرای آن باشند.

وی ابراز داشت: از این پس تمامی مصوبات با علم به امکانات تصویب شود و پلیس راهور هم قانون را اجرا کند؛ هر چند در قانون جرایم راهنمایی رانندگی تکلیف را در خصوص اداره راه، شهرداری و همه افرادی که در این حوزه کار می‌کنند مشخص کرده است.

شهردار اردستان در ادامه جلسه اظهار داشت: یکی از مصوبه‌های شورای ترافیک که باید اجرایی می‌شد و در آن وقفه صورت گرفته است ایجاد پارک سوار بود که استارت کار در سال 90 با 200 میلیون ریال اعتبار خورده و با توجه به اعتراضات محلی متوقف شده است.

محسن حیدری افزود: شهرداری نسبت به برطرف کردن اعتراضات محلی اقدام‌های خوبی را انجام داد و اجرای این طرح تا 10 روز آینده با اعتبار سه میلیارد ریالی توسط پیمانکار آغاز خواهد شد تا اتوبوس‌های مسافربری برای پیاده و سوار شدن مسافر مکان مشخصی را داشته باشند.

وی گفت: ساخت پارکینگ خودروهای سنگین هم یکی از مصوباتی بوده است که شهرداری به جانمایی دو نقطه در قسمت جنوب غربی شهر اقدام کرد که منتظر نظر کارشناسی پلیس راهور می‌ماند تا به زودی ساخت دیوارکشی آن را آغاز کند.

حیدری همچنین گفت: پایش تصویری با 10 دوربین در حال حاضر در شهرداری اجرا می‌شود که پلیس راهور درخواست انتقال شعبه‌ای از آن را در مرکز پلیس راهور شهرستان کرده که با توجه به عبور کابل نوری مشکلی وجود ندارد و این کار با توافقات لازم انجام خواهد شد.

تعداد بازدید: 14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal