فرمانداری اردستان
خانه
1398/02/18 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان:
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان: کارگروه اشتغال شهرستان اردستان در کل استان فعال ترین است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: کارگروه اشتغال شهرستان اردستان در کل استان فعال ترین است. اگر همه فرمانداران کل استان اینگونه پیگیر موضوع اشتغال در کل استان بودند استان اصفهان در جذب تسهیلات در کشور رتبه برتر را داشت.

محسن نیرومند در کارگروه اشتغال شهرستان در فرمانداری اردستان با بیان اینکه کسانی که می گویند تحریم آسیبی در جامعه ایجاد نکرده واقع گرا نیستند افزود: باید صادق باشیم و بگوییم تحریم ها خصوصا جامعه عمومی را بسیار آسیب وارد کرده. البته مزایایی هم داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به مزایای تحریم اضافه کرد: در سال 1397 در استان واحد خیابانی نداشتیم در حالی که در سال های 96 و قبل از آن اعتصاب و تجمعات کارگری جلوی استانداری و ادارات بشدت زیاد بود. تحریم باعث افزایش قیمت ارز و غیره شده و در نتیجه کالای قاچاق کمتر وارد کشور گردید و واحد های داخلی ما فعال شد.

نیرومند با اشاره به رشد بیمه شده در تامین اجتماعی استان و شهرستان اردستان تصریح کرد: در سال های 96 و قبل از آن کاهش بیمه شده مواجه بودیم ولی در سال 97 رشد بیمه شده را نشان می دهد که نتیجه می گیریم اگر یکسری واحدها به واسطه تحریم تعطیل شد بخش دیگری از واحد ها نیز فعال تر شدند.

وی با بیان اینکه بزودی در شهرستان های اصفهان و کاشان دو شهرک بزرگ پوشاک ایجاد می شود و زمینه 200هزار شغل ایجاد می شود گفت: نرخ دستمزد در کشور ایران پایین ترین نرخ دستمزد در دنیا و یک سوم پایین ترین نرخ دستمزد در کشورهای آفریقایی است که باعث جذب سرمایه گذاران خارجی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه در منطقه اردستان با فعالیت ها و استقبالی که از سرمایه گذار شده است بزودی شاهد کمبود نیروی کار خواهیم بود گفت: شهرستان های دیگر استان می توانند از شهرستان اردستان به عنوان یک الگو در بخش جذب سرمایه گذار استفاده کنند. خوشبختانه در سال گذشته در منطقه اردستان هیچ واحد صنعتی تعطیل نشده است.

نیرومند با اشاره به نرخ بیکاری استان اصفهان گفت: نرخ بیکاری در سال 97 از 15 درصد شروع شد ولی پایان سال به میزان 13.7 درصد کاهش پیدا کرد. خوشبختانه شهرستان هایی در سطح استان وجود دارد که نرخ بیکاری بسیار پایین است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه نرخ بیکاری در افراد تحصیلکرده استان 21 درصد است گفت: نرخ بیکاری در افراد غیر تحصیلکرده 9 درصد است که  به دلیل مهاجر پذیری استان معقول است. همچنین نرخ تحصیل کرده های بانوان در استان 33 درصد است. نرخ بیکاری در جوانان 15-20 ساله که بیشتر در خانواده ها وجود دارد 28 درصد است که شاید مهمترین دلیل آن فرهنگ است که جوانان ما را به سمت تحصیل کشانده است.

وی با بیان اینکه نرخ بالای بیکاری در جوانان تحصیلکرده یک هشدار می تواند باشد گفت: شاید عمده دلیل آن این است که خانواده ها هدفی برای فرزندان ندارند. برخی از رشته ای تحصیلی فقط اسم قشنگی دارند و گاها حجم عظیمی از بیکاران از اکثر همین رشته است.

نیرومند با بیان اینکه مهمترین موضوعی که در بحث اشتغال مطرح است بحث فرهنگ کار است گفت: برخی از فرمانداران شهرستان های استان به دلیل اینکه فرهنگ کار در آن منطقه وجود ندارد بشدت پیگیر هستند که سهمیه نیروهای اتباع را بگیرند. فرهنگ کار در شهرستان بسیار موثر است که باید نهادینه شود.

تعداد بازدید: 13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal