فرمانداری اردستان
خانه
1395/12/10 برگزاری همایش اندیشه ورز با موضوع اخلاق سیاسی و مشارکت حداکثری
برگزاری همایش اندیشه ورز با موضوع اخلاق سیاسی و مشارکت حداکثری

روز سه شنبه 10 اسفندماه با دعوت فرمانداری، اعضای شوراهای شهر و روستا و نامزدهای احتمالی در سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد اسلامی گرد هم آمدند و در خصوص رعایت اخلاق سیاسی و اسلامی با محورهای نکوهش دنیاطلبی در فعل سیاسی، عدم جدایی اخلاق و سیاست، شایسته سالاری ئر واگذاری مسئولیت ها، تعهد و تکلیف دینی نسبت به مسایل سیاسی، رعایت چهارچوبهای قانونی انتخابات، رعایت اخلاق در فعالیتهای سیاسی به تبادل نظر و گفتگو پرداختند.

در ابتدای این همایش روسای شوراهای بخش های مرکزی و زواره به گزارشی مختصر از فعالیتهای صورت گرفته در سنوات گذشته پرداختند. آقای زائری، رئیس شورای بخش زواره و ضمن طرح مشکلات فراروی شوراهای بخش توصیه هایی در خصوص ماههای پایانی تصدی گری شوراها به اعضا ارائه اددند

در ادامه، جناب آقای غیور فرماندارشهرستان گفت: بر اساس وظیفه ای که هرکدام دستگاهها دارند تلاش و عنایت ویژه خود را به منظور هرچه بهتر برگزاری انتخابات داشته باشند.

وی افزود: انتخابات در کشور ما از دو بعد دارای اهمیت است، یکی نقش اساسی که در آینده کشور دارد و دیگری بعد خارجی ان که مهمتر به نظر می رسد.

فرماندار اردستان با تاکید بر این نکته که هر چه کشور ما و نظام جمهوری اسلامی ایران مقتدر می شودافزود: با این اقتدارایران دشمنان و بدخواهان بیشتری را پیدا خواهد کرد.

جناب آقای غیور با بیان اینکه سرمایه های اصلی این انقلاب مردم ما هستند تاکید کرد: هرچه این مردم در انتخاباتها حضور بیشتری داشته و خود را در صحنه نشان دهنددشمنان نمی توانند به این کشور آسیبی برسانند.

فرماندار شهرستان اردستان گفت: مردم در هیچ دوره از خود ضعفی نشان نداده و با حضور قوی این مطلب را تایید کرده اند که می توان به مشارکت 62 درصدی مردم در انتخابات مجلس سال94 اشاره کرد.

وی تاکید کرد: کلیه دستگاهها و شوراهای اسلامی شهر و روستا به منظور حضور مردم در انتخابات فعالیت خود را مضاعف کنند و این نقش را همچون دوره های گذشته و توجه دادن مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح انجام دهند.

وی به شوراهای اسلامی روستا که در جلسه حضور داشتند یادآورشد زمان انتخابات در فضای آرام، تبلیغات خود را برگزارکنید و از اصول هم دفاع کرده و مردم را به منظور شرکت در انتخابات تشویق و واسطه همدلی و یکپارچگی جامعه باشید.

در پایان این همایش، جناب آقای قادری، دادستان شهرستان، با مرور قوانین انتخابات مصادیق جرم در این حوزه را مشخص نمودند و از اعضای شوراها و نامزدهای احتمالی تقاضا کردند با رعایت قوانین نسبت به حفظ آرامش در جامعه کوشا باشید.

تعداد بازدید: 86
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal