فرمانداری اردستان
خانه
1395/10/15
آمادگی میراث فرهنگی برای واگذاری خانه های تاریخی به شهرداری ها

محسن یارمحمدیان معاون گردشگری اداره کل میراث میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان سه شنبه 14 دی ماه با حضور در فرمانداری در کارگروه گردشگری شهرستان شرکت کرد.

محسن یارمحمدیان شامگاه سه شنبه در جلسه کارگروه گردشگری شهرستان اردستان افزود: شهرداری ها می توانند با در اختیار گرفتن این مکان های تاریخی و استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی نسبت به ایجاد اقامتگاه بوم گردی و پذیرایی جهت جذب گردشگر اقدام کنند.
وی با بیان این که هیچ کشوری بدون همکاری بخش خصوصی نمی تواند در امر توسعه پیشرفت کافی داشته باشد تصریح کرد: باید همه دستگاه های اداری با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری راه را برای بخش خصوصی هموار کرده و قوانین دست و پاگیر را حذف کنند.
یار محمدیان گفت: بسیاری از قوانین موجود اداره ها با هدف گردشگری همخوانی نداشته و مشکل های فراوانی را در صدور مجوز برای سرمایه گذاران در این بخش بوجود آورده و کارها به کندی پیش می رود که نیاز به اصلاح دارد.
معاون گردشگری اداره کل میراث میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به احصا و شناسایی مسیرهای گردشگری در کشور خاطر نشان کرد: در استان اصفهان نیز 28 مسیر یک روزه و سه روزه مشخص شده و مکان های رفاهی و گردشگری تعیین و کتابی در این رابطه تهیه شده است که در آینده نزدیک از آن رونمایی می شود.
وی هم چنین از به روز کردن طرح جامع گردشگری در استان خبر داد و افزود: هر شهرستان باید طرح جامع مربوط به حوزه خود را مورد بررسی قرار داده و به روز رسانی کند.
یارمحمدیان از تفویض اختیار به شهرستان ها خبر داد و گفت: با این کار بسیاری از درخواست های متقاضیان در شهرستان قابل رسیدگی بوده و از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری می شود.
در این جلسه فرماندار اردستان نیز با اشاره به اهمیت و ضرورت توجه به حوزه گردشگری گفت: امیدواریم تغییر نگرش مدیریت استان به بحث گردشگری توسعه و پیشرفت شهرستان را به همراه داشته باشد.
علیرضا غیور افزود: شهرستان اردستان به عنوان یک گنج نهفته از نظر مکان های تاریخی محسوب می شود ولی متاسفانه نتوانسته ایم از این ظرفیت به خوبی استفاده کرده و جهت جذب گردشگر آن را معرفی کنیم.
فرماندار اردستان گفت: بحث معرفی ظرفیت های گردشگری، آموزش و توسعه، استفاده از بخش خصوصی، کوتاه شدن فرآیند صدور مجوزها، اعطای تسهیلات حمایتی و تکمیل چارت سازمانی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان از نیازهای این شهرستان است که باید به آن توجه شود.

تعداد بازدید: 70
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal