فرمانداری اردستان
خانه
1395/10/15 آمادگی میراث فرهنگی برای واگذاری خانه های تاریخی به شهرداری ها
آمادگی میراث فرهنگی برای واگذاری خانه های تاریخی به شهرداری ها

محسن یارمحمدیان معاون گردشگری اداره کل میراث میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان سه شنبه 14 دی ماه با حضور در فرمانداری در کارگروه گردشگری شهرستان شرکت کرد.

محسن یارمحمدیان شامگاه سه شنبه در جلسه کارگروه گردشگری شهرستان اردستان افزود: شهرداری ها می توانند با در اختیار گرفتن این مکان های تاریخی و استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی نسبت به ایجاد اقامتگاه بوم گردی و پذیرایی جهت جذب گردشگر اقدام کنند.
وی با بیان این که هیچ کشوری بدون همکاری بخش خصوصی نمی تواند در امر توسعه پیشرفت کافی داشته باشد تصریح کرد: باید همه دستگاه های اداری با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری راه را برای بخش خصوصی هموار کرده و قوانین دست و پاگیر را حذف کنند.
یار محمدیان گفت: بسیاری از قوانین موجود اداره ها با هدف گردشگری همخوانی نداشته و مشکل های فراوانی را در صدور مجوز برای سرمایه گذاران در این بخش بوجود آورده و کارها به کندی پیش می رود که نیاز به اصلاح دارد.
معاون گردشگری اداره کل میراث میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به احصا و شناسایی مسیرهای گردشگری در کشور خاطر نشان کرد: در استان اصفهان نیز 28 مسیر یک روزه و سه روزه مشخص شده و مکان های رفاهی و گردشگری تعیین و کتابی در این رابطه تهیه شده است که در آینده نزدیک از آن رونمایی می شود.
وی هم چنین از به روز کردن طرح جامع گردشگری در استان خبر داد و افزود: هر شهرستان باید طرح جامع مربوط به حوزه خود را مورد بررسی قرار داده و به روز رسانی کند.
یارمحمدیان از تفویض اختیار به شهرستان ها خبر داد و گفت: با این کار بسیاری از درخواست های متقاضیان در شهرستان قابل رسیدگی بوده و از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری می شود.
در این جلسه فرماندار اردستان نیز با اشاره به اهمیت و ضرورت توجه به حوزه گردشگری گفت: امیدواریم تغییر نگرش مدیریت استان به بحث گردشگری توسعه و پیشرفت شهرستان را به همراه داشته باشد.
علیرضا غیور افزود: شهرستان اردستان به عنوان یک گنج نهفته از نظر مکان های تاریخی محسوب می شود ولی متاسفانه نتوانسته ایم از این ظرفیت به خوبی استفاده کرده و جهت جذب گردشگر آن را معرفی کنیم.
فرماندار اردستان گفت: بحث معرفی ظرفیت های گردشگری، آموزش و توسعه، استفاده از بخش خصوصی، کوتاه شدن فرآیند صدور مجوزها، اعطای تسهیلات حمایتی و تکمیل چارت سازمانی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان از نیازهای این شهرستان است که باید به آن توجه شود.

تعداد بازدید: 95
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal