فرمانداری اردستان
خانه
1399/04/10 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان:افزایش 173 درصدی کشفیات مواد مخدر در اردستان
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان:افزایش 173 درصدی کشفیات مواد مخدر در اردستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان گفت: کشفیات مواد مخدر با توجه به قرار داشتن اردستان در مسیر ترانزیتی کشور 173 درصد افزایش داشته است.

آقای فرح بخش در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان اردستان ضمن گرامیداشت دهه کرامت اظهار داشت: اقدام اخیر سربازان گمنام اداره اطلاعات با مشارکت انتظامی شهرستان اردستان در کشف و ضبط بیش از 700 کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح استان اصفهان بی نظیر بود.

وی افزود: شورای هماهنگی در استان اصفهان باید با توجه به اینکه شهرستان اردستان در مسیر ترانزیتی کشور قرار گرفته و سوداگران مرگ مرتباً از این مسیر مواد مخدر را جابه جا می‌کنند کمک‌های ویژه ای را به این شهرستان در راستای دستگیری قاچاقچیان داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان گفت: کشفیات مواد مخدر شهرستان اردستان در حوزه جاده‌ای سال گذشته و همچنین سه ماهه اول سال 99 بسیار خوب بود که بر این اساس باید توجه ویژه ای هم به کشفیات مواد مخدر در داخل شهرستان داشته باشیم.

وی ابراز داشت: طرح ملی مبارزه با مواد مخدر که به شکل بومی در شهرستان اردستان طراحی شده است برای تمامی دستگاه‌ها لازم الاجراست و باید نسبت به تشکیل کمیته‌ها که هر کدام هشت زیر مجموعه دارد اقدام و مصوبات آن را به فرمانداری ارسال کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان با بیان اینکه با تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی در سه ماهه امسال فعالیت خوبی در مبارزه با مواد مخدر انجام شده است، تاکید کرد: تعداد 117 نفر معتادان در سطح شهرستان اردستان دستگیر شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد افزایش داشته و کشفیات هم با توجه به عبور مسیر ترانزیت 173 درصد افزایش داشته است.

فرح بخش بیان کرد: بعضی از دستگاه‌ها و ادارات می‌توانند کارهای خوبی را در زمینه مبارزه با مواد مخدر انجام دهند که در این خصوص عملکرد شاخصی را از آنها را شاهد نیستیم، شهرداری‌های شهرستان اردستان در هفته مبارزه با مواد مخدر با توجه به اینکه می‌توانند کارهای فرهنگی خوبی را انجام دهند هیچ فعالیتی را نداشته اند.

وی تصریح کرد: برگزاری آموزش‌های مبارزه با مواد مخدر در فضای مجازی باید بررسی شود؛ سمن‌ها نیز می‌توانند در حوزه مبارزه با مواد مخدر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر را یاری کنند که در این زمینه دو سمن در حال ثبت هستند تا بتوانند در این مسیر اقدامی را انجام دهند.

فرح بخش افزود: یکی از آسیب‌های اجتماعی مهم در هر کشوری مواد مخدر و اعتیاد است که باید مراقبت کنیم تا با توجه به بستن مراکز تفریحی برای بیماری کرونا شاهد افزایش گرایش جوانان به مسائل مواد مخدر نباشیم.

تعداد بازدید: 51
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4.67 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.