فرمانداری اردستان
خانه
1397/03/21 فرماندار اردستان، گفت: در دو ماه گذشته به حوزه های کشاورزی، راهداری، مسکن روستایی اردستان بیش از 112 میلیارد ریال خسارات وارد شد.
فرماندار اردستان، گفت: در دو ماه گذشته به حوزه های کشاورزی، راهداری، مسکن روستایی اردستان بیش از 112 میلیارد ریال خسارات وارد شد. آقای تأملی فرماندار اردستان در نشست خبری در فرمانداری اردستان اظهار کرد: جاری شدن سیل در دو ماه گذشته خسارات سنگینی را به بخش های مختلف روستایی شهرستان اردستان وارد کرده است.

آقای تأملی فرماندار اردستان  در نشست خبری در فرمانداری اردستان اظهار کرد: جاری شدن سیل در دو ماه گذشته خسارات سنگینی را به بخش های مختلف روستایی شهرستان اردستان وارد کرده است.

وی افزود: در این مدت به حوزه های کشاورزی، راهداری، مسکن بیش از 112 میلیارد ریال خسارات وارد شد.

فرماندار اردستان گفت: بیشترین خسارت وارد شده ناشی از سیل و طوفان در حوزه کشاورزی به ارزش 50 میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان اینکه روستاهای دهستان برزاوند شامل مبارکه، فران، توران، مارچوبه و همچنین روستاهای دهستان علیا همچون عباس آباد و فسخود بیشترین خسارت را دیده اند، تصریح کرد: با توجه به جاری شدن سیل در دو منطقه شرق و غرب شهرستان در یک زمان امکانات جوابگو نبود که از شهرهای همجوار در این زمینه کمک گرفته شده است.

ایشان تاکید کرد: اقدامات پیش گیرانه برای مقابله با حوادث ضروری است و در گام اول شناسایی و مطالعه حریم و بستر رودخانه ها باید انجام شود و در گام دوم ساماندهی مسیرها باید در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار اردستان خاطرنشان کرد: بخشی از خسارات متوجه مناطق مسکونی بوده که در بستر و حریم رودخانه ها احداث شده اند که باید در زمینه ساخت و سازها استعلام های لازم صورت بگیرد تا مانع از ساخت و ساز در حریم رودخانه ها باشیم.

وی تصریح کرد: نواقصی در زمینه اجرای پروژه های عمرانی در روستاها وجود داشته که خود ناشی از عدم مطالعه بوده است.

فرماندار اجرای طرح های آبخیزداری در بالا دست روستاها برای جلوگیری از وقوع سیل را لازم دانست و افزود: اختصاص اعتبارات برای ساماندهی مسیرهای سیل و مشخص کردن حریم و بستر آن در دستور کار قرار گیرد.

تعداد بازدید: 92
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal