فرمانداری اردستان
خانه
1396/06/01 جهار سال تلاش بی وقفه شوراها و دهیاران در بخش مرکزی اردستان دردوره چهار ساله دولت تدبیر و امید
جهار سال تلاش بی وقفه شوراها و دهیاران در بخش مرکزی اردستان دردوره چهار ساله دولت تدبیر و امید

آقای  باقری بخشدار مرکزی اردستان افزود : با عنایت و اهتمام دولت تدبیر وامید سال های اخیر در راستای توجه و در جهت توسعه و عمران روستا ها و با پایان یافتن دوره چهارم شوراهای اسلامی روستا ها اقدا مات موثرو ارزنده ای در روستا های بخش مرکزی انجام گرفته و دولت نگاه ویژه ای به روستا ها داشته و دارد.

ایشان در ادامه افزود : هماهنگی و همدلی صادقانه بین دهیاران و ارگان ها و نهادها حاکم است و همه در تلاش هستند تا طر ح های مفید  با محوریت اقتصاد مقاومتی و کرامت روستاییان در بخش مرکزی اجرا شود و دهیاران با وجود کافی نبودن اعتبارات و استفاده از ظر فیت های مردمی توانستند کار های اساسی انجام دهند.

وی ادامه دادکار های خوبی نظیراجرای طر ح های هادی و ارائه خدمات در بخش آب و برق و فضا های تفریحی و همچنین سازمان دهی معابر عمومی،مرمت قنوات،ساخت ساختمان اورژانس ،بهسازی و ایمن سازی راههای روستایی وتجهیز مراکز آموزشی صورت پذیرفته است .

 

بخشدار مرکزی از تاسیس پنج شرکت تعاونی مشارکتی باترغیب و مشارکت اهالی در جهت اشتغال در مناطق روستایی خبر داد.

باقری بخشی از فعالیتهای عمرانی انجام شده در این بخش در طی چهار سال دولت یازدهم در روستاهای بخش مرکزی اردستان توسط دهیاری ها را به شرح زیر اعلام کرد :

-اجرای بیش از 150هزار متر مربع آسفالت معابر با هزینه ای بالغ بر سه میلیارد تومان و زیر سازی 100هزار متر مربع از معابر داخل روستا ها در اکثر روستا های این بخش با هزینه ای بالغ بر پانصد میلیون تومان .

-جدول گذاری ، کانیوو، بلوک فرش و سنگ فرش معابر بیش از 30 هزار متر مربع با هزینه ای بالغ بر نهصد میلیون تومان .

-احداث 3 ساختمان دهیاری در روستا های رحمت آباد ، سرابه ، باقرآباد و تکمیل ساختمان دهیاری کهنگ با هزینه ای بالغ بر سیصد و پنجاه میلیون تومان .

-روشنایی معابر روستایی.

-احداث میدان امام علی روستای موغار، احداث سالن چند منظوره و مجمو عه تفریحی، فرهنگی روستای خوش آباد، احداث پارک روستای نیسیان، احداث زمین ورزشی و چمن مصنوعی روستای کچومثقال، احداث زمین ورزشی روستای هندوآباد، آزاد سازی میدان اصلی روستای نیسیان، بهسازی استخر و میدان روستای کچومثقال، جمعا با هزینه ای بالغ بر هفتصدو پنجاه میلیون تومان

 
 

ایشان در ادامه افزود : علاوه بر کارهای انجام شده فعالیت های دیگری شامل: ساماندهی گلزار شهدا، ساخت خانه عالم، تسطیح و احداث پارکینگ در کنار مصلی ها، رنگ آمیزی جداول، احداث پارک کودک، خرید وسایل و تجهیزات پارکی، لایروبی قنوات، ساخت و نصب تابلو کو چه هاو کد پستی و علائم راهنمایی و رانندگی صورت پذیرفته است .

باقری همچنین بیان کرد : علاوه بر مجموعه فعالیت های عمرانی ذکر شده بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون تومان در زمینه های خدماتی در طول چهار سال گذشته در روستا های بخش مرکزی هزینه شده است .

ایشان یکی از این فعایتهای خدماتی را که بر آن تاکید شده بهبود توسعه سیستم مدیریت پسماند در مناطق روستایی شهرستان ذکر کرد و گفت با توجه به تاکیدات قوانین مختلف به ویژه ماده هفت قانون مدیریت پسماند و آیین نامه های اجرایی آن دهیاری های بخش مرکزی تا کنون این وظیفه را در روستاهای این بخش انجام داده اند که در این راستا نیز 3 دستگاه نیسان کمپرس به ارزش صد میلیون تومان نیز توسط دولت محترم به روستاها اختصاص داده شده وما نیز در نظر داریم در این خصوص با اجرای تدابیر بهتری در سال های آتی نسبت به خدمات رسانی به روستاییان اقدام نماییم.

ایشان در ادامه خاطر نشان کرد : علاوه بر جمع آوری پسماند مواردی شامل تعمییر و نگهداری مراکز عمومی، لوله گذاری و ترمیم جویهای عمومی و کشاورزی، تعویض و نصب سطل های زباله، درختکاری در معابر عمومی، صدور پروانه های ساختمانی و دادن مجوز جهت گرفتن انشعابات آ ب، برق، و گاز، همکاری و تعامل با شبکه بهداشت در خصوص خرید سموم و سمپاشی پشه سالک وحشرات موزی و همچنین تعامل با ارگان های مختلف درخصوص تسهیل در امورات روستاییان را از جمله خدمات رسانی به مردم عزیز روستا ها ذکر نمود .

 
 

بخشدار مرکزی اردستان اضافه کرد :باید سرانه کاربری ها برای دهیاری ها افزایش پیدا کند و از زمین های روستا ها به نحو احسن استفاده شود و با افراد متخلف در زمینه ساخت وساز ها ی غیر مجاز بر خورد شود .

ایشان روستا ها را بهترین مقاصد گردشگری برای گردشگران دانست و با توجه به جذابیت فوقالعاده روستاهای بخش مرکزی با زمینه سازی و فراهم نمودن وجود گردشگری در شهرستان بویژه روستاهامی توان موضوع بیکاری را مرتفع نمود .

باقری مشکل اساسی روستا ها در حال حاضر در بیشتر روستاهای این بخش را کمبود آب شرب و کشاورزی ذکر کرد و بیان نمود بایستی با فرهنگ سازی در خصوص نحوه مصرف آب بر این مشکل فائق شد.

مهرداد باقری در پایان افزود علاوه بر فعالیت های ذکر شده توسط دهیاری ها، شورای بخش مرکزی و بخشداری فعالیت هایی نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جهاد کشاورزی، اداره برق، اداره آب روستایی و منطقه ای، شبکه بهداشت و درمان، کمیته امداد امام خمینی (ره) و دستگاه های ذیربط در جهت خدمت به مردم روستا ها انجام گردیده است.که این امر خدمت رسانی در دولت تدبیر و امید نسبت به سال های گذشته بی سابقه بوده است .

ایشان در پایان با توجه به نزدیک شدن پایان دوره چهارم شوراهای اسلامی روستاها ضمن تقدیر وتشکر از تمامی این عزیزان از شوراهای اسلامی جدید روستا ها خواست تا با مشارکت و تلاش بیشتر و توجه به قوانین و مقررات در این راستا گام بر دارند.

 
 
تعداد بازدید: 183
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal