فرمانداری اردستان
خانه
1396/05/07 دغدغه اصلی شورای سیاستگذاری تکمیل مصلاهای نیمه تمام است
دغدغه اصلی شورای سیاستگذاری تکمیل مصلاهای نیمه تمام است

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان در جلسه شورای اداری اردستان در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: مصلی حکم مسجد جامع جدید هر شهر را دارد.

حجت الاسلام محمد رضا صالحیان گفت: کلنگ زنی، فنداسیون و ایجاد ستون های مصلی اردستان با دفتر سیاستگذاری بوده که ماموریت خود را انجام داده ایم و ادامه مسیر با شهرستان است.

وی افزود: یکی از مصوبات شورای اداری امروز این باشد که کارگروهی به منظور پیشرفت مصلی به ریاست فرماندار تشکیل شود و در آن برنامه ریزی ها صورت گیرد.

صالحیان با بیان اینکه دغدغه های ما تکمیل مصلاهای موجود است، تصریح کرد: در کل کشور 200 مصلا در حال ساخت وجود دارد که 20 مصلا متعلق به استان اصفهان است.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان با اشاره به اینکه حدود 20 هزار نفر در ستادهای نمازجمعه کل کشور فعالیت دارند افزود: بیش از دو هزار نفر در ستادهای استان اصفهان فی سبیل الله  ضمن خدمت رسانی نسبت به کادر سازی نیروهای جوان  فعالیت می کنند..

وی تاکید کرد: سهم استان اصفهان از برگزاری بیش از 900 نماز جمعه درکشور،  88 نماز جمعه است که برای 10 شهر جدید کارهای اولیه برای برگزاری نماز جمعه انجام شده و منتظر نیروی انسانی آن هستیم.

صالحیان با توجه به بازتاب اخبار نماز جمعه توسط خبرنگاران افزود: خبرنگاری ریشه در کربلا دارد و باید به این قشر که می تواند نقش فرهنگ سازی در جامعه را داشته باشد توجه شود.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه اصفهان از امام جمعه زواره خواست تا نسبت به فراهم کردن مقدمات ساخت مصلی در شهر زواره اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به این مطلب که هر جا نماز جمعه برپا می شود پرچمی برافراشته می شود، تصریح کرد:  این پرچم دو عنصر تولی و تبری دارد تا اعلام کند چه کسی و کسانی را دوست داشته و آن پرچم راه اسلام است.

صالحیان با بیان اینکه با برگزاری نماز جمعه از آمریکا و استکبار بی زاری می جوییم افزود: حرکت استکبار را افشاء  و به مردم جهان بصیرت می دهیم.

تعداد بازدید: 79
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal