فرمانداری اردستان
خانه
1394/10/29 بخشدار مركزي در جلسه مديريت پسماند شهرستان : بايد محل دفن پسماند توسط شهرداريها مكان يابي و نسبت به آماده سازي زيرساخت دفن زباله در شهرستان  اقدام شود.
بخشدار مركزي در جلسه مديريت پسماند شهرستان : بايد محل دفن پسماند توسط شهرداريها مكان يابي و نسبت به آماده سازي زيرساخت دفن زباله در شهرستان اقدام شود.

بخشدار مركزي اردستان در جلسه مديريت پسماند شهرستان با اشاره به اينكه: در شهرستان روزانه بالغ بر 50 تن زباله توليد مي شود گفت: اين مقدار توليد زباله سرانه بالايي است و 2 برابر حد استاندارد آن مي باشد.

مهرداد باقري با بيان اينكه: تمام دستگاهها در مقابله با نحوه دفن پسماند بايد حساس باشند تصريح كرد: بايد محل دفن پسماند توسط شهرداريها مكان يابي و نسبت به آماده سازي زيرساخت دفن زباله در شهرستان اقدام شود. و خواستار فرهنگ سازي از طريق آموزش و پرورش و زيرنويس قبوض براي پايين آوردن توليد زباله و تفكيك زباله ها اقدام شود.

باقري با اشاره به معظل دفن ضايعات مرغداريها بصورت غيراستاندارد در كانالها و خارج از مرغ داريها گفت: بايد پيگيري لازم نسبت به حفر چاه در داخل مرغداريها و كشتارگاهها براي دفن ضايعات مرغداريها و فاضلاب كشتارگاهها انجام گيرد.

در ادامه جلسه  نماينده شهردار اردستان با اشاره به اينكه: تفكيك زباله شهري توسط بخش خصوصي در شهرستان بدليل ميزان توليد زباله مقرون به صرفه نيست گفت: بايد تفكيك از محل توليد زباله در منازل، ادارات و شهرك هاي صنعتي صورت گيرد.

شريف زاده همچنين تصريح كرد: تاكنون شهرداري اردستان با نصب سطل هاي زباله مكانيزه و خاك پوشاني هفتگي زباله هاي دفن شده برخي مشكلات زيست محيطي آن را كاهش داده است.

تعداد بازدید: 87
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal