فرمانداری اردستان
خانه
1394/09/15 اولين هم انديشي فرماندار جديد و بخشدار جديد شهرستان اردستان با دهياران بخش مركزي
اولين هم انديشي فرماندار جديد و بخشدار جديد شهرستان اردستان با دهياران بخش مركزي

اولين هم انديشي دهياران بخش مركزي اردستان با حضور فرماندار و بخشدار جديد شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار گرديد . در اين هم انديشي كه رئيس شوراي بخش مركزي ، مسئولين امور مالي و فني بخشداري و مسئول فني فرمانداري شهرستان و تعدادي از دهياران بخش مركزي حضور داشتند ابتدا دهياران به ارائه گزارشي از عملكرد دهياريها وبرخي از مشكلات موجود در بخش پرداختند سپس رئيس شوراي بخش مركزي گزارشي از وضعيت روستاهاي بخش و همچنين اهميت تعامل و ارتباط شوراها و دهياريها با شوراهاي بخش و ارائه بودجه نويسي سال 95 در وقت مقرر توسط دهياريها تاكيد نمود .

در ادامه جلسه آقاي مختارزاده مسئول فني فرمانداري نيز با بيان مطالبي از دهياران خواست تا به ساخت و سازها در روستاها توجه خاصي داشته باشند و اصولي سازي و صدور پروانه ساختماني را يكي از كارها و مراحل اصلي ساخت در روستاها بدانند وي گفت : در صورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز غير مجاز دهياران بايد جهت معرفي افراد به كمسيون ماده 99 اقدام كنند تا مشكلي در روستاها ايجاد نگردد . مختارزاده در قسمتي ديگر از صحبتهاي خود به موضوع مديريت بحران در روستاها و شناسايي وسايل و امكانات موجود در هر روستا توسط دهياران پرداخت و گفت :در صورت بروز حوادث غير متقربه با شناسايي و آمار امكانات موجود ما مي توانيم سريعتر و بهتر به خدمات رساني و كمك به حادثه ديدگان بپردازيم . ايشان در پايان از دهياران خواست تا پتانسيل هاي موجود در روستاها را نيز مورد بررسي قرار داده و از آنها در جهت رشد و شكوفايي روستاي خود بهره ببرند .

در ادامه جلسه بخشدار مركزي اردستان با تاكيد بر موارد ذكر شده توسط مسئول فني فرمانداري در خصوص ساخت و ساز در روستاها از دهياران خواست تا ضمن پرهيز از هرگونه رانت ، طبق قانون به اين مسئله مهم توجه داشته باشند .

آقاي باقري در ادامه در خصوص برگزاري اين جلسات گفت : در نظر داريم اين گونه جلسات را با دهياران به صورت ماهيانه ومرتب برگزار كنيم و در هر ماه ضمن بررسي مشكلات روستاها و دهياريها نتيجه پيگيري هاي مصوبات جلسات قبلي را نيز اعلام نماييم.

وي افزود : از اين پس دهياران بايد از طريق اتوماسيون اداري مكاتبات خود را با بخشداري انجام دهند تا امورات روستاها به روز پيگيري گردد .ايشان از دهياران خواست تا گزارش روزانه خود را به بخشداري ارائه دهند و با بخشداري تعامل و هم دلي داشته باشند .

بخشدار مركزي در پايان از تهيه شناسنامه هر روستا در بخش مركزي خبر داد و گفت :در نظر داريم با جمع آوري اطلاعات و آمار دقيق هر روستا براي هر دهياري روستا شناسنامه اي تهيه كرده و بتوانيم با برنامه رزي كارها را ادامه دهيم . در پايان جلسه نيز آقاي غيور فرماندار شهرستان اردستان به ايراد سخنراني پرداخت و با بيان مطالبي مبسوط دهياران را به رعايت قانونمندي در كارها تشويق نمودند .  

تعداد بازدید: 115
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal