برخورد با عاملان جمع‌آوری زکات بدون مجوز در اردستان

برخورد با عاملان جمع‌آوری زکات بدون مجوز در اردستان

فرماندار اردستان ضمن تاکید بر برخورد قضایی با عاملان جمع‌آوری زکات بدون مجوز در اردستان گفت: در سال گذشته بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان زکات در شهرستان اردستان جمع آوری شده است.

سید محمدهادی احمدی‌طباء بعد از ظهر امروز در جلسه شورای زکات اظهار داشت: روز قدس همه اقشار مردم به نحو احسن در این برنامه جهان اسلام و بین‌الملل شرکت خواهند کرد و امسال با نام رمز طوفان الاقصی انجام می‌شود و سپس هفته بعد عید سعید فطر را در پیش خواهیم داشت.

وی افزود: طبق ابلاغیه سال گذشته هر مجموعه‌ای که زکات فطره بخواهد جمع‌آوری کند باید به کمیته امداد مراجعه و مجوزی دریافت کند که امسال هم به همین منوال خواهد بود و برنامه‌ریزی‌ها باید انجام شود و طبق مستندات سال قبل بهتر از سال‌های گذشته عمل شد و مجموعه این شهرستان همکاری خوبی داشته‌اند.

فرماندار شهرستان اردستان گفت: امسال هم در عید فطر باید یک هماهنگی باشد تا زکات فطریه به طور منظم جمع‌آوری و مصرف آن هم درست مصرف شود و هر ارگانی خواست کمکی جمع‌آوری کند حتما از ستاد زکات شهرستان اردستان مجوز دریافت کند تا شاهد بی‌نظمی در جمع‌آوری زکات فطره نباشیم.

وی ابراز داشت: در سال گذشته کمیته امداد اردستان در تمام مناسبت‌ها رتبه اول تا پنجم را داشته و درآمدهای خوبی داشته‌اند و خدمات خوبی به مددجویان خود ارائه داده‌اند و در سال گذشته بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری شده است که بیش از ۴۰۰ میلیون تومان آن زکات واجب بوده و زکات فطره که کمیته امداد جمع‌آوری کرده بود نزدیک به ۳۷ میلیون تومان بوده است و کل این شهرستان همچون بهزیستی و خیریه‌ها نزدیک به ۲۶۰ میلیون تومان جمع‌آوری شده بود.

احمدی طباء بیان کرد: طبق دستورالعمل، خیریه‌ها و مراکزی که در فضای مجازی بدون مجوز اقدام به جمع‌آوری زکات کنند می‌توان با هماهنگی حوزه قضائیه شهرستان اردستان نسبت به جلوگیری از آن اقدام کرد و هماهنگی‌ها باید انجام شود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار اردستان:خبر خوش مسکن برای اهالی زواره

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

پیام تسلیت فرماندار اردستان بمناسبت درگذشت مادر شهید علی سلامی زاده

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

برای اولین بار نشست صمیمی فرماندار با پیشکسوتان فرمانداری اردستان

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

فرماندار اردستان: پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در زواره برگزار می‌شود

۱۲ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سه =