فرماندار اردستان:همزمان با هفته دولت ۵۰ پروژه با ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در اردستان افتتاح می‌شود

فرماندار اردستان:همزمان با هفته دولت ۵۰ پروژه با ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در اردستان افتتاح می‌شود

فرماندار اردستان:همزمان با هفته دولت ۵۰ پروژه با ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در اردستان افتتاح می‌شود

فرماندار اردستان گفت: پروژه‌های هفته دولت در اردستان با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان شامل ۵۰ پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

سید محمد هادی احمدی‌طبا فرماندار اردستان در سخنرانی قبل از خطبه‌های نمازجمعه به مناسبت هفته دولت، اظهار داشت: اقدامات خوبی را در دولت سیزدهم شاهد هستیم، در این دولت مردمی رئیس جمهور شبانه‌روز خدمتگزاری و فعالیت می‌کند که این خدمت به مردم را در شهرستان اردستان نیز سرلوحه کار خود قرار دادیم.

وی افزود: در حدود ۴۵۰ روز گذشته با همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان، اقدامات خوبی صورت گرفته؛ امروز موضوع مسکن جوانان از اصلی‌ترین دغدغه‌ها است و مسکن یک موضوع اصلی در حوزه ازدواج و جوانی جمعیت است که با برنامه‌ریزی های انجام شده، در حوزه جوانی جمعیت یکی از شهرستان‌های سرآمد کشور هستیم.

احمدی‌طبا خاطرنشان کرد: بعد از سال‌ها توانستیم اقدام خوبی را در نهضت ملی مسکن که از پروژه‌های دولت است، داشته باشیم، حدود ‌۳۹ هکتار زمین در شهر اردستان و ۱۰ هکتار زمین در مهاباد الحاق شده همچنین حدود ۱۷ هکتار زمین در زواره به زودی الحاق خواهد شد.

فرماندار اردستان با اشاره به الحاق بیش از ‌۲۰ هکتار زمین برای روستاهای شهرستان، تصریح کرد: در حوزه جوانی جمعیت، اردستان اولین شهرستان در کشور بود که با همکاری اداره راه و شهرسازی شهرستان توانستیم ۵۹ قطعه زمین را در اختیار خانواده‌هایی که فرزند سوم آن‌ها از تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ به بعد متولد شده بودند، قرار دهیم.

وی ادامه داد: کارهای نهایی واگذاری زمین و تفاهم‌نامه انجام شده و در هفته جاری خانواده‌ها در راستای امضای قرارداد تحویل زمین فراخوانده خواهند شد و زمین در اختیار خانواده‌ها قرار خواهد گرفت.

احمدی‌طبا تاکید کرد: در حوزه اشتغال شهرستان اردستان، رویکرد جدیدی در کنار توجه به صنعت و کارخانه‌ها، آغاز شده و آن بحث اشتغال‌های خرد است که در یک‌سال گذشته بیش از ۸۰ میلیارد تومان وام اشتغال با بهره‌کم بین افراد واجد شرایط در شهرستان اردستان توزیع شده است.

فرماندار اردستان اضافه کرد: تاثیر توجه به اشتغال خرد و پرداخت وام‌های کم بهره در این حوزه، را در آمار بیمه شدگان تامین اجتماعی شاهد هستیم، که حدود ۳۰۰ نفر به بیمه شدگان شهرستان اضافه شده است.

وی یادآور شد: با تغییر رویکردی که در مجموعه اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان صورت گرفت، برای معادن شهرستان برنامه‌ریزی‌ شد و در فصل پاییز، معدن طلای اردستان که از معادن شاخص شهرستان و حتی کشور است، به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.

احمدی‌طبا خاطرنشان کرد: در هفته‌های اخیر بهره‌برداری و استخراج از سه معدن دیگر در شهرستان اردستان آغاز شد که این امر اشتغال در حوزه معادن را افزایش خواهد داد.

فرماندار اردستان تصریح کرد: در حوزه کشاورزی و طرح‌های گلخانه‌ای هفته جاری با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان، از یکی از گلخانه‌های بزرگ شهرستان بازدید و این پروژه افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه شاخص اصلی دولت، مردمی بودن آن است، یادآور شد: در یک‌سال گذشته در حدود ۴۰ جلسه دیدار مردمی که با عنوان «سه‌شنبه های مردمی» با حضور مدیران ادارات در فرمانداری شهرستان برگزار شد، مسائل و مشکلات مردم مطرح و بیش از یک‌هزار و ۷۰۰ نفر دیدار چهره به چهره انجام شد.

فرماندار اردستان بیان کرد: ‌در حوزه گردشگری اقدامات خوبی را شاهد هستیم، در ماه جاری هتل سایبان کویر اردستان پس از چندین سال با پیگیری‌های ویژه افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: ساخت منازل مسکونی طرح نهضت ملی به صورت ویلایی و یک طبقه از اقداماتی است که در شهرستان اردستان به عنوان معدود شهرستان‌های استان اصفهان با همکاری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، تصویب شد.

احمدی‌طبا با اشاره به پروژه‌های هفته دولت در شهرستان اردستان، خاطرنشان کرد: پروژه‌های هفته دولت در اردستان با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان شامل ۵۰ ردیف پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید که با حضور معاون امور اقتصادی استانداری اصفهان، ۹ پروژه شاخص در حوزه‌های مختلف کشاورزی، بنیاد مسکن و برق رونمایی خواهدشد

برچسب ها :
مطالب مشابه

بازدید فرماندار اردستان از طرح های عمرانی روستای سیل زده نهوج

۱۴ بهمن ۱۴۰۲

آگهی اسامی نهایی نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شهرستان اردستان

۲ اسفند ۱۴۰۲

۹ روز تا حماسه‌ای دیگر

۲ اسفند ۱۴۰۲

امنیت و افزایش مشارکت در انتخابات، اولویت عوامل اجرایی است

۲ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =