انتقاد فرماندار اردستان از معرفی ضعیف هنر در این شهرستان

انتقاد فرماندار اردستان از معرفی ضعیف هنر در این شهرستان

انتقاد فرماندار اردستان از معرفی ضعیف هنر در این شهرستان

فرماندار اردستان گفت: متاسفانه شهرستان اردستان در حوزه هنر ضعیف معرفی شده است، ضرورت دارد که هنر اصیل و هنرمندان اردستانی مورد توجه قرار گیرند.

سید محمد هادی احمدی‌طبا، فرماندار اردستان در دیدار با هنرمندان، اظهار داشت: متاسفانه شهرستان اردستان در حوزه هنر ضعیف معرفی شده است، از آنجایی که هنر در جامعه و در بین مردم، جایگاه مهمی داشته و از اهمیت بسیاری برخوردار است ضرورت دارد که هنر اصیل و هنرمندان اردستانی مورد توجه قرار گیرند.

وی افزود: اردستان از دیرباز سرای هنرمندان بوده است، مساجد جامع هزارساله، خانه‌های تاریخی و به‌طورکلی استعدادها و ظرفیت‌های فرهنگی، گردشگری و هنری، خود دلیلی بر این موضوع است.

احمدی‌طبا خاطرنشان کرد‌: زیبایی هر شهری به افراد هنرمند آن شهر وابسته است اگر بخواهیم شهر زیبایی داشته باشیم ضرورت دارد برای هنر و هنرمندان ارزش قائل شویم.

فرماندار اردستان تصریح کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با برگزاری نشست‌هایی نسبت به شناسایی هنرمندان و همچنین استعدادهای هنری در این شهرستان اقدام و بانک اطلاعات اهالی هنر شهرستان را ایجاد کند.

وی با اشاره به ضرورت تشویق نوجوانان به هنر، تاکید کرد: نود قسمت از مستند ‌«اردستان سرای من» نوشته شده که تاکنون ۹ قسمت آن منتشر شده است و به‌زودی قسمت‌های دیگر آن منتشر خواهد شد، خوب است که در ایام ماه محرم پویش‌های عکس و فیلم در شهرستان راه‌اندازی شود.

احمدی‌طبا با اشاره به ایده راه‌اندازی رادیو اردستان برای معرفی اردستان، یادآور شد: پخش مستقیم تعزیه‌خوانی شهر زواره از طریق شبکه‌های مجازی کاری ستودنی است چرا که شیفتگان امام حسین(ع) از کشورهای مختلف این پخش زنده را مشاهده می‌کنند، مردم نیازمند فهم هنر عاشورایی هستند و هنرمندان باید آن را فراهم کنند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

پیام تبریک فرماندار شهرستان اردستان به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

پیام تبریک فرماندار شهرستان اردستان به مناسبت روز ملی جمعیت

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

با حضور فرماندار اردستان دیدار و تقدیر از خانواده با شکوه اردستانی

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

فرماندار اردستان:خبر خوش مسکن برای اهالی زواره

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 3 =