فرماندار اردستان: خشکسالی اردستان را تهدید می‌کند؛ برای تامین آب شرب منطقه ‌چالش خواهیم داشت

فرماندار اردستان با بیان اینکه خشکسالی مهمترین معضل در پیش روی اردستان است، گفت: تامین آب شرب منطقه با چالش رو به رو است.

فرماندار اردستان با بیان اینکه خشکسالی مهمترین معضل در پیش روی اردستان است، گفت: تامین آب شرب منطقه با چالش رو به رو است.

حمید رضا تاملی ضمن اشاره به کمبود آب و خشکسالی در منطقه اردستان اظهار داشت: موضوع پیشگیری بر هر گونه  فعالیت و اقدام دیگری مقدم است؛ موضوع بحث خشکسالی و تامین آب شهرستان اردستان در  بخش‌های مختلف در حال حاضر  مهمترین معضلی است که ما در هفته‌ها و ماه‌های آینده با آن روبرو خواهیم بود.

وی با بیان اینکه گزارشاتی اعلامی موضوع بحران خشکسالی را نشان می‌دهد، افزود: لازم است تا مسئولان اردستانی موضوع آب را همیشه چند برابر نسبت به آن که واقعیت دارد، ترسیم و آن را مطرح و مطالبه کنند به لحاظ اینکه امروز در سراسر کشور و همه استان‌ها با تنش آبی مواجه هستند.

فرماندار شهرستان اردستان گفت: معمولاً در موضوع آب همانطور که در رسانه‌ها می‌بینید یک رقابتی هم در تامین آب بعضاً وجود دارد و اگر در این زمینه ما نجابت به خرج دهیم و موضوعاتمان را به موقع انتقال ندهیم و مطالبه‌گری نکنیم در موقع اضطرار تنها خواهیم بود و باید خودمان به یکدیگر پاسکاری کنیم.

تاملی افزود: اداره آب و فاضلاب حال که در فرآیند و نهضت مجتمع‌سازی آب وارد شده است موضوع دهستان سفلی را در دستور کار قرار دهد و آن را در مطالعات خود قرار دهید تا هرچند مجتمع از دل این مطالعات بیرون بیاید تا قبل از کمیته برنامه‌ریزی امسال داشته باشیم تا اگر لازم باشد اعتباری را هم از  محل سال جاری برایش پیش‌بینی کنیم.

فرماندار شهرستان اردستان تاکید کرد: ما موردی نداریم که مسئولی که عضو مدیریت بحران است بخواهد پاسخگوی تلفن همراه خود نباشد و در خصوص موضوعات بحران و دستورالعمل‌ها مدیران مکلف به این هستند که برای خود جانشین اول تا سوم را داشته باشند و اگر دستگاهی اینکار را نکرده‌اند این جانشین‌ها را معرفی کنند و در بحران هم مردم نگاهشان به این است که مسئولان چقدر در میدان هستند که این می‌تواند برای آن‌ها امید بخش باشد.

تاملی تصریح کرد: مدیران در حوادث طبیعی باید پای کار و در دسترس و خودشان و امکاناتشان آماده باشد و قابل استفاده باشد و نمی‌توان با اینگونه صحبت‌ها که امکانات آماده نیست مردم را قانع کرد و با اخطارهایی که هواشناسی می‌دهد همه اطلاع دارند که باید با ماموریت‌ها و حوادث پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهید که شرمنده افکار عمومی نشوید

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

پیام تبریک فرماندار شهرستان اردستان به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

پیام تبریک فرماندار شهرستان اردستان به مناسبت روز ملی جمعیت

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

با حضور فرماندار اردستان دیدار و تقدیر از خانواده با شکوه اردستانی

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

فرماندار اردستان:خبر خوش مسکن برای اهالی زواره

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + پنج =