فرماندار اردستان: موضوع سفر در دستور کار ارگان‌های اردستان قرار نگرفته است

فرماندار شهرستان اردستان ضمن تاکید بر لزوم مشارکت بخش خصوصی در تقویت گردشگری گفت: موضوع سفر در دستور کار ارگان‌های اردستان قرار نگرفته است.

فرماندار شهرستان اردستان ضمن تاکید بر لزوم مشارکت بخش خصوصی در تقویت گردشگری گفت: موضوع سفر در دستور کار ارگان‌های اردستان قرار نگرفته است.

حمیدرضا تاملی در جلسه کمیته سفر شهرستان اردستان اظهار داشت: کاملا مشخص است از گزارش دوستان که هنوز موضوع سفرهای نوروزی در دستور کار ارگان‌ها قرار نگرفته است و جزو اولویت قرار نداده‌اند که مقداری از آن را در خصوص مدیریت شهری قرار می‌دهیم که با مشکل مواجه بوده‌اند و در سطح روستاها هم هنوز کار انتخاب دهیارها به طول کشیده شده است.

وی افزود: برنامه‌های هفته مادر و روز زن و همچنین دهه فجر از اولویت بیشتری برخوردار است که فعلا به آن پرداخته می‌شود و یک مقدار به نظر می‌رسد نگاه کمیته محور در موضوع سفرها وجود ندارد و افرادی که ابلاغ‌های آنان صادر شده به عنوان کمیته شناخته می‌شوند و باید چند دستگاه همکار را دعوت کنند و برنامه‌های مشترکی را پیش‌بینی کنند.

فرماندار شهرستان اردستان گفت: همه کمیته‌ها در بهمن ماه با اعضای خود حتما جلساتی را در همین ماه برگزار کنند و مصوبات آن برای فرمانداری و میراث فرهنگی ارسال شود و ماموریت‌های مربوط به کمیته سفر بخشی از آن‌ها مربوط به ایجاد آمادگی و تقویت حوزه‌های پشتیبانی برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسمات نوروز است و عمدتا بطور مشخص در حوزه راهداری در این ایام تمام تلاششان را به رفع نقاط حادثه‌خیز و ترمیم محورهایی که نیاز به روکش آسفالت و نصب علائمی که نیاز است داشته باشند.

وی ابراز داشت: دوستان در نیروی انتظامی و پلیس راه هم اقداماتی را طبق دستورالعمل‌ها انجام خواهند داد و وظایفی هم برای بهداشت و تشدید نظارت‌ها و اداره صمت هم نظارت بر قیمت‌ها از وظایف کمیته سفر است و دستگاه خدمات‌رسان  باید نسبت به افزایش پشتیبانی‌های خود طبق تجربه‌های سال‌های قبل اقدام کنند و ظرفیت‌های جدید را هم اضافه کنند و در مجموع یک به روز رسانی را در برنامه‌ها داشته باشند.

تاملی بیان کرد: شهرداران و دهیاران نسبت به فضاسازی و رویکرد جدید خود اقدام کنند تا شاهد آماده‌سازی محیط باشیم و در سال‌های قبل هم این موارد بوده منتها موردی که مهم و به عنوان برگ برنده باید دنبال شود تولید محتواهای ویژه ایام نوروز که بخش عظیمی از آن به میراث فرهنگی بر می‌گردد و بخشی دیگر حمایت آن توسط مدیریت‌های شهری و روستایی خواهد بود و تولیدات محتوای ویژه را در دستور کار قرار دهید.

فرماندار شهرستان اردستان بیان کرد: توسعه نشاط اجتماعی در ایام نوروز یکی از وظایف کمیته‌های سفر شهرستان اردستان باشد تا مردمی هم که نمی‌توانند به سفر بروند از برنامه‌ها و محیط ها استفاده ببرند و این به میزان خلاقیت مدیریت شهری ارتباط دارند و ادارات خدمات‌رسان هم وظایف خود را انجام می‌دهند و با توجه به اینکه دو سال رکود را در صنعت گرشگری شاهد بوده‌ایم و با توجه به وضعیت کرونایی باید بیشتر در این قسمت شاهد برنامه‌های ویژه‌ای باشیم.

وی تاکید کرد: انتظار داریم فعالان بخش خصوصی گردشگری حضورشان را پررنگ تر ببینیم و ذینفعان صنعت گردشگری باید فعالتر عمل کنند که از میراث فرهنگی می‌خواهیم مالکان محل‌های گردشگری و راهنمای آن‌ها را پای کار آماده داشته باشید و با توجه به اینکه شهرستان در مسیر جاده ترانزیت شمال به جنوب قرار گرفته شاهد حضور مسافران زیادی خواهیم بود و جمعیت گردشگری را با ایجاد رویدادها می‌توان جذب کرد.

تاملی تصریح کرد: ما باید بتوانیم در کنار ظرفیت‌های میراثی و تاریخی و طبیعی رویدادهای جذابی را تولید کنیم تا نتیجه‌ای را برای شهرستان اردستان داشته باشد و با دعوت از هنرمندان و برگزاری جشن‌ها  و حضور چهره‌های برتر که مورد اقبال مردم هستند و جشنواره‌های غذا و دیگر موارد گردشگر را جذب کنیم و فقط صرف داشتن سرمایه‌های گذشته اهداف ما را محقق نخواهد کرد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار اردستان در نشست فرمانداران استان با وزیر محترم کشور

۶ خرداد ۱۴۰۲

پیام فرماندار اردستان بمناسبت سوم خرداد وفتح خرمشهر

۶ خرداد ۱۴۰۲

فرماندار اردستان:اقتدار امروز ایران از برکت خون پاک شهدا است

۶ خرداد ۱۴۰۲

فرماندار اردستان.: ۲۰۰ زائر از اردستان به مرقد امام راحل(ره) اعزام می شوند

۶ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − سه =