فرماندار اردستان خبر داد: اختصاص ۲۶ میلیارد ریال برای تجهیز هنرستان‌های اردستان

فرماندار اردستان گفت: مشکل اصلی هنرستان‌های شهرستان، کمبود تجهیزات مدرن است که ۲۶ میلیارد ریال برای تجهیز این هنرستان‌ها اختصاص داده‌ایم.

فرماندار اردستان گفت: مشکل اصلی هنرستان‌های شهرستان، کمبود تجهیزات مدرن است که ۲۶ میلیارد ریال برای تجهیز این هنرستان‌ها اختصاص داده‌ایم.

حمیدرضا تاملی در شورای آموزش و پرورش شهرستان در فرمانداری اردستان، اظهار کرد: با مجموعه اقداماتی که در چند سال گذشته در شهرستان اردستان انجام شده، معادله کمبود شغل در این شهرستان به کمبود نیروی شاغل تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته آموزش و پرورش برنامه‌ریزی مشخصی را برای تربیت نیروهای متخصص و ماهر در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و حتی گردشگری تربیت نکرده است، افزود: امروز سرمایه‌گذاران بخش صنعتی در شهرستان اردستان برای به کارگیری نیروهای ماهر و متخصص به شدت مشکل دارند.

فرماندار اردستان تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم معضل کمبود نیروهای متخصص و ماهر را در اردستان برطرف کنیم باید به رشته‌های مفید و مورد نیاز بازار کار منطقه توجه کنیم.

تاملی با ابراز نگرانی از کمبود تجهیزات هنرستان‌های اردستان برای سال تحصیلی جدید، گفت: کمبود تجهیزات مدرن در هنرستان‌های شهرستان از گلایه‌های هنرآموزان و معلمان است که باید برای برطرف کردن آنها تلاش شود.

فرماندار اردستان با بیان اینکه امسال از محل تملک دارایی شهرستان حدود ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای تجهیز هنرستان‌های شهرستان اعتبار اختصاص دادیم، گفت: انتظار داریم اداره کل آموزش و پرورش استان معادل این اعتبار را برای تجهیزات هنرستان‌های شهرستان قرار دهد، چون اکنون یکی از اصلی‌ترین مشکلات هنرستان‌های اردستان کمبود تجهیزات مدرن است.

وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی هنرستان دخترانه در اردستان گفت: با پیگیری‌های نماینده مردم اردستان در مجلس و از محل بند ۳ تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۴۰۰ حدود ۲۵ میلیارد تومان برای شهرستان اردستان اختصاص پیدا کرده است که از این میزان ۱۸.۵ میلیارد تومان به بخش نوسازی مدارس اخصاص داده شده است و با توجه به نیازی که در بخش هنرستان دخترانه احساس می‌شود، اداره کل نوسازی این اعتبار را به ساخت فضای جدید آموزشی هنرستان دخترانه اختصاص می‌دهد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار اردستان :هفته دفاع مقدس زمان مناسبی برای آگاه سازی نسل جوان از اهداف انقلاب است

۲۷ شهریور ۱۴۰۲

پیام تقدیر و تشکر فرماندار اردستان از همشهریان عزیز در برپایی باشکوه مراسم عزای اهل بیت علیهم السلام در ماه های محرم و صفر

۲۷ شهریور ۱۴۰۲

رجلت پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) وشهادت حضرت اماحسن (ع) وحضرت امام رضا(ع) برشیعیان تسلیت

۲۱ شهریور ۱۴۰۲

ارتباط تلفنی مردمی با فرماندار

۲۱ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =