بخشدار مرکزی اردستان:۱۵ هکتار زمین برای ساخت ناحیه صنعتی برزاوند اردستان اختصاص یافت

بخشدار مرکزی اردستان با اشاره به اختصاص ۱۵ هکتار زمین برای ساخت ناحیه صنعتی دهستان برزاوند گفت: این مطالبه مردم که از چند سال قبل در حال پیگیری است و به زودی محقق می‌شود. سیدرضا مرتضوی درباره چگونگی تحقق مطالبه‌های مردم‌ برزاوند در دیدار ۲ روز پیش با نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از دغدغه‌های […]

بخشدار مرکزی اردستان با اشاره به اختصاص ۱۵ هکتار زمین برای ساخت ناحیه صنعتی دهستان برزاوند گفت: این مطالبه مردم که از چند سال قبل در حال پیگیری است و به زودی محقق می‌شود.

سیدرضا مرتضوی درباره چگونگی تحقق مطالبه‌های مردم‌ برزاوند در دیدار ۲ روز پیش با نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از دغدغه‌های مردم‌ منطقه بحث ساخت و راه اندازی ناحیه صنعتی در این دهستان است که باپیگیری های چندساله مرحله پایانی را طی می‌کند.

وی ادامه داد: برای ایجاد ناحیه صنعتی منطقه‌ای به وسعت ۱۵ هکتار در محدوده روستای قهساره و سلیمان‌آباد در نظر گرفته شده و اداره محیط زیست با ساخت رده ۲ ناحیه صنعتی موافقت کرده است؛ درباره تامین آب آن نیز با اداره منابع آب مذاکره شده و امید می‌رود با بهره برداری از مجتمع آبرسانی برزاوند این مشکل رفع شود و با استقرار این ناحیه، دغدغه مردم حل شود.

بخشدار مرکزی اردستان در خصوص تحویل آرد سهمیه‌ای به روستاییان اظهار داشت: از مجموع ۶۰۰ کیسه آرد سهمیه ماهیانه روستایی شهرستان، ۲۵۰ کیسه سهم بخش مرکزی با ۵۵ روستا است که توزیع آن بر مبنای جمعیت و با حذف روستاهای دارای نانوایی صورت می‌گیرد.

وی درباره توزیع اعتبارهای سهم معادن اردستان خاطر نشان کرد: هر چند معدن‌های زیادی در شهرستان فعال است اما حق اردستان چندان پرداخت نشده و سال گذشته از محل تبصره ۶ ماده ۱۴ و ۱۵ درصد حقوق دولتی که به شهرستان تعلق می‌گیرد، ۱۵۰ میلیون تومان از طریق اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در نظر گرفته شد که با مخالفت فرماندار مواجه و با مذاکره‌ انجام شده، قول پرداخت ۴۰۰ میلیون تومان دادند که تا پایان سال جاری و یا در سال آینده پرداخت کنند که هنوز عملی نشده است؛ با این مبلغ یک طرح می‌توان در منطقه اجرا کرد.

مرتضوی در زمینه راه‌اندازی مرکز فنی و حرفه‌ای نیسیان و استفاده از مکان‌های مازاد دولتی روستاها گفت: این اجازه داده شده مکان‌هایی که از استحکام کافی برخوردارند و شورای اسلامی روستا موافقت کند به استانداری و سازمان برنامه و بودجه معرفی و در صورت موافقت، بدون تشریفات مزایده با قیمت کارشناسی با اولویت دهیاری‌ها در اختیار روستاییان گذاشته شود که با اجرایی شدن این طرح مشکل نیسیان حل خواهد شد.

بخشدار مرکزی اردستان درخصوص اختلاف‌های موجود روستاییان با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: مردم در زمینه طرح هادی، واگذاری زمین مسکونی، الحاق زمین‌های کشاورزی به منابع ملی و مسایل دیگر با این مجموعه اختلاف دارند که با پیگیری نماینده مجلس و فرماندار قرار شده تا یک ماه آینده مدیرکل بنیاد مسکن استان اصفهان با سفر به شهرستان و استفاده از اختیار قانونی خود مشکل روستاییان را حل کند.

وی اضافه کرد: ۲۲ روستا از محل اعتبارات تملک دارایی برای سال جاری در برنامه بهسازی، تهیه طرح هادی و بازنگری طرح قرار دارد که با ابلاغ اعتبار، این طرح‌ها عملیاتی خواهد شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار اردستان :هفته دفاع مقدس زمان مناسبی برای آگاه سازی نسل جوان از اهداف انقلاب است

۲۷ شهریور ۱۴۰۲

ارتباط تلفنی مردمی با فرماندار

۲۱ شهریور ۱۴۰۲

دیدار مردمی فرماندار شهرستان اردستان با مردم شریف بخش زواره

۱۴ شهریور ۱۴۰۲

با حضور معاون استاندار وفرماندار اردستان کلنگ زنی دو طرح و بهره برداری از یک طرح آب رسانی در شهرستان اردستان انجام شد

۷ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + نوزده =