فرماندار اردستان گفت: مهاجرت و کاهش جمعیت مهمترین مانع توسعه اردستان

فرماندار اردستان در نشست فرهنگی شهرستان افزود: مهمترین مانع توسعه شهرستان موضوع مهاجرت وکاهش جمعیت است که‌ قشر جوان به دیگر شهرها هجرت می کنند. حمیدرضا تاملی افزود: اردستان دومین شهرستان استان اصفهان از نظر وسعت با افزون بر ۱۲ هزار کیلومترمربع است و با سه بخش و هفت دهستان و ۴۳ هزار نفر جمعیت، از توسعه […]

فرماندار اردستان در نشست فرهنگی شهرستان افزود: مهمترین مانع توسعه شهرستان موضوع مهاجرت وکاهش جمعیت است که‌ قشر جوان به دیگر شهرها هجرت می کنند.

حمیدرضا تاملی افزود: اردستان دومین شهرستان استان اصفهان از نظر وسعت با افزون بر ۱۲ هزار کیلومترمربع است و با سه بخش و هفت دهستان و ۴۳ هزار نفر جمعیت، از توسعه کمی برخوردار و ۱۹درصد جمعیت آن سالمند هستند که رتبه نخست استان را به خود اختصاص داده است.

وی بابیان‌ اینکه‌ بیش از ۱۰۰ سمن و ۱۸۰ هیات مذهبی در شهرستان وجود دارد و از نظر میراثی و پیشینه فرهنگی دستی بر آتش داردخاطرنشان کرد: در زمینه تولید سرمایه انسانی ارزشمند پیشتاز هستیم ولی بدلیل عدم توسعه یافتگی شهرستان از خدمات آن ها بهره مند نمی شویم.

فرماندار اردستان گفت: در زمینه ورزش هم با وجود ظرفیت‌های انسانی مطلوب، توانایی نگهداری این نیروها را نداریم و مهاجرت می‌کنند.

فرماندار اردستان تاکید کرد: باید توزیع اعتبارها در بودجه‌ریزی ها بر مبنای جمعیت پایان داده شود تا از تخلیه شهرهای کوچک و مهاجرت به شهرهای بزرگ جلوگیری شود.

تاملی اضافه کرد: نام‌شهید مدرس همیشه در کنار مجلس وجود دارد اما اردستان زادگاه این شهید معظم از آن بهره‌مند نمی‌شود، از این رو برنامه ریزی شد مرکز اندیشه و شناخت تفکر این شهید در اردستان تاسیس شود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار اردستان: تعهد اشتغال شهرستان در سال جاری هزارو ۸۳۲ نفر بوده و تاکنون ۶۴ درصد آن محقق شده است.

۱۲ آذر ۱۴۰۲

با حضور فرماندار اردستان نمایشگاه آثار مکتوب اردستان در نگارخانه ارشاد افتتاح شد

۱۲ آذر ۱۴۰۲

باحضور فرماندار اردستان کاشت نهال در ۴ هکتاراز محدوده کارخانه تولید کاغذدر اردستان آغاز شد

۱۲ آذر ۱۴۰۲

حضور فرماندار اردستان درصبحگاه مشترک نیروهای مسلح به مناسبت هفته

۵ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 7 =