فرماندار: اردستان آمادگی انتخاب به عنوان الگوی بهزیستن سالمندان دارد

فرماندار اردستان با بیان اینکه کمبود جمعیت و سالمندی جزو چالش‎‌های مهم این شهرستان است، گفت: این خطه آمادگی انتخاب به عنوان الگوی بهزیستن سالمندان در کشور دارد. آقای تاملی در نشستی با مدیرکل ثبت احوال اصفهان افزود: با توجه به اینکه اردستان آیینه‌ای از ۲۰ سال آینده کشور است می‌تواند به عنوان یک الگو (پایلوت) نسبت به چگونه […]

فرماندار اردستان با بیان اینکه کمبود جمعیت و سالمندی جزو چالش‎‌های مهم این شهرستان است، گفت: این خطه آمادگی انتخاب به عنوان الگوی بهزیستن سالمندان در کشور دارد.

آقای تاملی در نشستی با مدیرکل ثبت احوال اصفهان افزود: با توجه به اینکه اردستان آیینه‌ای از ۲۰ سال آینده کشور است می‌تواند به عنوان یک الگو (پایلوت) نسبت به چگونه بهزیستن سالمندان در این شرایط انتخاب و درباره این مهم چاره‌اندیشی شود.

وی ادامه داد: سالیانه ۲۰۰ هزار نفر به تهران مهاجرت می‌کنند که گران‌کننده و خاص است، از این رو تا اتفاق تلخی رخ نداده باید درخصوص بهبود شرایط، پیگیری و اقدام جدی صورت گیرد.

فرماندار اردستان با بیان اینکه اتفاق‌های خوبی در حوزه تولید و رونق اشتغال در اردستان رقم خورده است، اظهار داشت: نتیجه این مهم در سال‌های آینده بیشتر نمایان می‌شود و طی چهار یا پنج سال آینده اطلاعات در اختیار ثبت احوال تغییر می‌کند و با رفع دغدغه اشتغال و ایجاد درآمد پایدار، شاهد اصلاح‌هایی در آمار شهرستان خواهیم بود.

وی، مسکن را از دیگر چالش‌های پیش روی جوانان اردستان عنوان کرد و افزود: طرح جهش مسکن به عنوان یکی از دغدغه های نسل جوان برای موضوع ازدواج در دستور کار جدی دولت است و مجموعه مدیریت شهرستان از ۲ سال گذشته تاکنون اقدام‌های خوبی انجام داده است؛ اگر سرشماری در سال ۱۴۰۵ برگزار شود، اردستان از نظر آماری وضعیت مطلوب‌تری خواهد داشت.

تاملی تصریح کرد: حوزه فرهنگی در اردستان نیازمند تلاش بیشتری است و همه دستگاه‌ها باید درخصوص تغییر نگرش جامعه به ویژه نسل جوان در زمینه ازدواج و فرزندآوری حرکت کنند.

وی با ابراز نارضایتی از سفر  نکردن برخی مدیران کل اصفهان به اردستان تاکیدکرد: حضور نیافتن، نظارت میدانی را از بین می برد و مدیرکلی که به زیر مجموعه خود سرکشی نمی‌کند از واقعیت فعالیت اداره زیرمجموعه خود بی‌اطلاع است و مشکل‌ساز خواهد شد.

فرماندار اردستان با قدردانی از مدیرکل ثبت احوال به خاطر سرکشی چندین باره از اداره مستقر این شهرستان، تصریح کرد: کارکنان ثبت احوال اردستان نیز نجیب و سخت‌کوش هستند، به طوری که کوچکترین نارضایتی در شهرستان ایجاد نکرده‌اند و در فعالیت‌ها و ماموریت‌ها همواره به‌روز هستند.

وی با بیان اینکه‌ تامین نیروی انسانی، تخریب و نوسازی ساختمان اداری یکی از دغدغه های اداره ثبت احوال اردستان است، اضافه کردکرد: اگر در دولت جدید گشایشی ایجاد شد، اداره کل استان باید به اداره اردستان کمک کند، چرا که تاکنون‌ برای ساختمان این اداره اقدام خاصی صورت نگرفته است.

تاملی تصریح کرد: انتظار می‌رود در صورت باز شدن ردیف ملی در ثبت احوال، مشکل ساختمان اداره اردستان پیگیری و ظرفیت ساخت ساختمان جدید فعال شود.

افزون بر هشت هزار نفر معادل ۱۹ درصد جمعیت اردستان را سالمندان (افراد بالاتر از ۶۰ سال) تشکیل می‌دهند

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار اردستان :هفته دفاع مقدس زمان مناسبی برای آگاه سازی نسل جوان از اهداف انقلاب است

۲۷ شهریور ۱۴۰۲

پیام تقدیر و تشکر فرماندار اردستان از همشهریان عزیز در برپایی باشکوه مراسم عزای اهل بیت علیهم السلام در ماه های محرم و صفر

۲۷ شهریور ۱۴۰۲

رجلت پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) وشهادت حضرت اماحسن (ع) وحضرت امام رضا(ع) برشیعیان تسلیت

۲۱ شهریور ۱۴۰۲

ارتباط تلفنی مردمی با فرماندار

۲۱ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هفت =